Po neděli se totiž obraz vrátil do reálu. Svěřenci trenéra Pavla Janečka se totiž znovu posadili do čela pelotonu s dvoubodovým náskokem. V přímé bitvě o vedení ve skupině nezaváhali totiž na pažitu ambiciozního Pěnčína/Turnova, kde zvítězili jednoznačně 3:0, když už do přestávky šli s jednobrankovým náskokem.

„Vybojovali jsme si do přestávky jednobrankové vedení. Hyka tak ukončil fotbalové šachy z úvodu zápasu, kdy se především domácí snažili pohlídat naše hroty a sami se pokoušeli o brejkové situace. Svým důrazem a s přispěním obránce, jak jsem se již zmínil, se prosadil na hrotu Hyka, který otevřel skóre. Musím ale přiznat, že citelnou ztrátou pro domácí bylo nucené odstoupení velmi dobrého Mrklase, který si s největší pravděpodobností vykloubil rameno,“ upřesnil klíčové momenty trenér Sokola Ovčáry Pavel Janeček, aby dál charakterizoval průběh zápasu slovy. „Po návratu z kabin jsme jednoznačně určovali tempo zápasu i vývoj skóre, které se nakonec mohlo pro nás vyvíjet ještě příznivěji. To bychom ovšem museli v některých okamžicích lépe naložit s finálními přihrávkami, zachovat klid a mít přesnější zakončení,“ neskrýval i přes dílčí nedostatky svou spokojenost ovčárský kormidelník Pavel Janeček.

Náskok Sokola Ovčáry na čele skupiny C může ještě po středě narůst, neboť hostí v dohrávce úvodního jarního kola poslední Holice. Janeček však varuje: „Viděl jsem Holice hrát a mohu říci, že nechápu, proč jsou až na samém chvostu tabulky. Předváděly totiž velmi dobrý živý fotbal, takže v žádném případě si nemůžeme dovolit tento tým podcenit. Už na tréninku budeme s kolegou asistentem Sankotem naše svěřence důrazně připravovat k tomu, že nelze ani v nejmenším soupeře z Holic podcenit.“

(str)