Domácí nastoupili bez tří opor Pechara, Viskupa a Hašlera, kteří si léčí šrámy z minulých utkání, ale s řadou mladých hráčů. Branky, až na Mihalíka, stříleli jen zkušení borci, a přestože to v obranné hře několikrát zaskřípalo, byli diváci s předvedenou hrou obou mužstev spokojeni.

Od začátku utkání se hrálo na polovině hostů a domácí se až nečekaně lehce dostávali do slibných příležitostí. Proměnit je dokázali až v závěru poločasu, kdy se prosadil Mihalík a Kudela. Hosté se do zakončení dostávali jen sporadicky a prakticky si nevytvořili žádnou větší šanci.

Úvod druhé půle domácí prospali. Po několika chybách v obraně přenechali hostům iniciativu, kteří po rohovém kopu snížili stav na rozdíl jedné branky. V 58. minutě se k přímému kopu postavil Studený a přesnou střelou k tyči vrátil domácím dvoubrankové vedení.

O čtyři minuty později se stav opět změnil. Hosté využili další okénko v obraně domácích a Straka byl proti střele Rejmana bezmocný. V poslední čtvrthodince se ukázala zkušenost a větší fyzická kondice domácích. Nejprve Hyka a poté Voljanskij se v koncovce nemýlili a rozhodli o tříbrankovém vítězství.

„Když už nic, tak to byla alespoň dobrá příprava. Otestovali jsme si hráče, se kterými třeba můžeme počítat, s jinými ne," poznamenal po utkání trenér poražených Jaromír Kala.

Sokol Ovčáry – SK Štětí 5:2 (2:0)
Branky: 33. Mihalík, 44, Kudela, 58. Studený, 76. Hyka a 86. Voljanskij – 51. Slanička, 63. Rejman. Rozhodčí: Šimůnek. Diváci: 120. Ovčáry: Straka – Rubeš, Ondrák, Baloun, Kopejsko – Mihalík, Studený, Maršner, Ryba (67. Voljanskij) – Hyka, Kudela (46. Dohnal).

DUŠAN KUDELA