Ovčáry ukončily vítěznou šňůru Kunic, uštědřily jim druhou jarní porážku a neohroženě směřují za postupem. Obě branky vítězů padly už v prvním poločase z pokutových kopů, hosté po přestávce jen korigovali.

Poprvé ukázal hlavní rozhodčí na penaltový puntík ve 12. minutě po sražení Maršnera a Jeník nekompromisně trestal. Už před tím mohl agilní nástup domácích zúročit Hyka, ale netrefil branku. Po gólu se domácí uklidnili a přímočarými akcemi ohrožovali branku hostí. Výsledkem byl průnik Dida do pokutového území a další střet posouzený za hranicí pravidel. Ke druhé penaltě se postavil Hyka a poslal domácí do dvoubrankového vedení.

Největší možnosti hostů na korekci výsledku měl na kopačce Koubek. Z přímého souboje ale vyšel výtečným zákrokem vítězně domácí brankář Straka. O chvilku později už ani zasahovat nemusel, obrana tečovala střelu na roh. Hosté se snížení dočkali zkraje druhého poločasu. Domácí obrana zaspala a Tesařík se z malého vápna trefil křižnou hlavičkou přesně – 2:1. Gólovou radost si hostující trenér Hašek vychutnával už mimo lavičku. V poločase totiž kormidelník neoprávněně vnikl do kabiny rozhodčích a nemístnými slovy ohodnotil jejich výkon. Z lavičky tak byl po zbytek utkání vykázán.

Další minuty druhého poločasu už patřily znovu domácím. V krátkém sledu se ve třech šancích vystřídali Dido a Hyka. Brankář Chadima ale hosty podržel. V závěrečné čtvrthodině, kterou hosté dohrávali bez vykartovaného Brabce, už byla hra značně rozkouskovaná. Nedisciplinovaní hosté si výraznou šanci na vyrovnání nevypracovali a gólem neskončily ani nadějné kontry domácích.

Ovčáry – Kunice 2:1 (2:0)

Branky: 12. Jeník z PK, 30. Hyka z PK – 52. Tesařík. Rozhodčí: Šob. ŽK: Kovařík, Dido – Tošnar, Chlumský, Brabec. ČK: 77. Brabec (Kunice). Diváci: 350. Ovčáry: Straka – Matějček, Ondrák, Pechar, Viskup – Jeník, Kovařík, Studený, Maršner (59. M. Krulich) – Hyka (73. Žák), Dido (89. Chrdle).

(dk, lk)