Ovčáry zaspaly úvod zápasu

Písek – Fotbalisté Písku uměli na Ovčáry vždy zahrát a tradici neporušili ani v 26. kole ČFL. Domácí na soupeře vlétli a než se hosté stačili rozkoukat, prohrávali po čtvrt hodině 2:0. Ve druhé půli přidal Písek pojistku a dovolil Ovčárům jen zkorigovat na konečných 3:1.

7.5.2011

Fotbalisté českolipského Arsenalu porazili Ovčáry.Foto: Deník/Jaroslav Marek

Než se po úvodním hvizdu a uctění památky jednoho z činovníků FC Písek diváci usadili na svá místa, Straka poprvé lovil míč z branky. Ovčárští v úvodu připomínali spící muže, a písečtí si tak dělali na hřišti, co se jim zlíbilo.

Ve 2. minutě ztratil Mareš v souboji míč, Šlapák poslal kolmici na Voráčka, jehož kličku ještě gólman Straka vystihl, ale opuštěný míč uklidil do prázdné brány dobíhající Červenka – 1:0.

Úvodní tlak Písku byl místy až drtivý a přicházely další šance. V 6. minutě se prodral do vápna Voráček, jehož střelu Straka vyrazil, míč dorážel Malý a odražený míč v dobré pozici poslal Šlapák vysoko nad.

O dvě minuty později se prosadilo duo Červenka – Voráček, druhý jmenovaný ve vyložené pozici nechal vyniknout Straku, který musel vyrazit na roh. Na druhé straně poprvé zahrozil v 11. minutě Hyka, jehož hlavička šla vedle a z protiútoku hlavičkoval pěkný centr Čížíkova na zadní tyči nad Červenka.

V 16. minutě dostal prostor před vápnem Šlapák, elegantně se zbavil Chalupy a nechytatelnou ranou vymetl šibenici Strakovy brány – 2:0.

Ovčárští se na hřišti hledali, ale bojovali i za nepříznivého stavu dál. Hra se po druhé brance trochu uklidnila, a tak přišly i šance Ovčár. Ve 24. minutě se Hyka parádně levačkou opřel do centru Martínka a jen těsně minul brankovou konstrukci.

Ve 28. minutě hlavičkoval Róth, ale byl v záklonu a mířil nad. Poté přišly chvíle Maršnera, který dvakrát vyzkoušel pozornost domácího brankáře. Nejprve střílel do jeho náruče, ale ve 39. minutě měl Vršecký s jeho tečovanou ránou veliké problémy. Hosté litovali nevyužitých příležitostí, které je mohly dostat zpět do hry.

Druhý poločas začal skoro jako ten první, na klobásy a pivo se ještě stála fronta a Pravda už servíroval centr do vyložené šance Voráčkovi, ale toho reflexivně vychytal Straka.

Domácí viditelně zvolnili a začali si hlídat výsledek. Ovčáry se začaly stále více prosazovat ale přišla 64. minuta. Po odvráceném rohu se míč odrazil zpět k Demeterovi, který načechral do ohně, míč propadl až na malé vápno k Pastyrikovi, který se štěstím poslal míč do sítě – 3:0.

Vyšší vedení pak písecké fotbalisty ukolébalo a začali hrát hosté. Hodně pomohlo střídání. Místo neviditelného Rótha se na ploše objevil Müller, který po minutě a po rychlé akci jen lízl centr Hašlera ze strany, ale míč šel těsně vedle tyče.

V 73. minutě se hosté krásně prokombinovali obranou Písku a zakončoval opět Müller, tentokrát musel Vršecký vyškrábnout na roh. Hráči Ovčár viditelně ožili a po zásluze se dočkali snížení.

V 76. minutě stál Müller na zadní tyči při rohu Maršnera, a když k němu míč propadl, tak ho propasíroval do brány – 3:1.

Varování si asi domácí nebrali k srdci a o dvě minuty později mohlo být sníženo na rozdíl jedné branky. Přesnou střelu Müllera mířící do branky stačila domácí obrana srazit na další roh. Hosté dál zlobili, ale střela Hyky v 84. minutě, která mířila vedle, byla poslední šancí zápasu. Na skóre se tak už nic nezměnilo a domácí zaslouženě brali všechny body.

„Úvod utkání jsme doslova prospali. Je pravdou, že někteří hráči museli vstávat už ve čtyři hodiny, ale to není výmluva. Propadli jsme doslova v obranné hře a soupeř naše chyby dokázal potrestat. Po půlhodině jsme se zvedli a škoda, že jsme nevstřelili kontaktní branku. Možná by se utkání vyvíjelo úplně jinak. Po třetí brance kluci teprve začali hrát a nechybělo mnoho, abychom utkání ještě zdramatizovali. Písek však dnes vyhrál zaslouženě,“ řekl po utkání hostující trenér Pavel Janeček.

Písek – Ovčáry 3:1 (2:0)
2. Červenka, 16. Šlapák, 64. Pastyrik – 76. Müller. Rozhodčí: Šedivka. ŽK: Kubiš, Šlapák – Martínek. Diváci: 550. Písek: Vršecký – Pastyrik, Skopalík, Kubiš, Pravda – Čižikov (79. Štrajt), Demeter, Malý, Šlapák (90. Hegenbart) – Červenka, Voráček (88. Chytrý). Ovčáry: Straka – Chalupa, Ondrák, Studený, Mareš – Maršner, Martínek, Šmidrkal (53. Hašler), Petřík – Hyka, Roth (70. Müller).

DUŠAN KUDELA

7.5.2011 VSTUP DO DISKUSE

Technické vychytávky nepomohou, když to špatně funguje mezi sedadlem a volantem

Studentky z mělnické základní umělecké školy ze třídy učitelky Lenky Knechtlové získali ocenění na letošním čtrnáctém ročníku pěvecké soutěže v Olomouci.

Mělnické zpěvačky bodovaly na soutěži

KRÁTCE: Vánoční dárky lze koupit i ve škole

Mělnicko - Přinášíme vám krátké zprávy z Mělnicka.

AUTOMIX.CZ

Víte, co je černý led? Poradíme, jak ho poznat a jak se s ním vypořádat

Ze všech zimních nástrah na motoristy (a vlastně obecně na všechny), je jednou z nejhorších takzvaný „černý led“. Ten je totiž skoro nerozpoznatelný, ale strašlivě kluzký, což může způsobit velkou spoustu nemilých situací. Znáte taková ta videa, kdy se auta se zabržděnými koly nekontrolovaně kloužou jako saně? Tak přesně to umí černý led.

Kašle a rýmy s teplotami přibývá, chřipka však zatím neútočí

Střední Čechy – Nejfrekventovanější výskyt akutních respiračních infekcí zůstává ve středních Čechách na Příbramsku, naopak nejnižší nemocnost se z Kladenska během uplynulého týdne přesunula na Kolínsko. Nadále platí, že situaci lze označovat jako klidnou a nijak nevybočující ze zkušeností uplynulých let. Údaje praktických lékařů a pediatrů sice ukazují, že nemocnost zvolna stoupá – to je však v tomto ročním období obvyklé.