Po úvodní remíze s Jabloncem udělal trenér Janeček v základní sestavě tři změny. Od úvodních minut nastoupil do obrany za zraněného Studeného i Ondřej Ginzel (21), kterého Ovčáry získaly na hostování z Varnsdorfu teprve v tomto týdnu. Hráč se shodou okolností zařadil k Martínkovi a Jeníkovi, kteří v minulosti oblékali dres domácí Hlavice.

Na podmáčeném terénu se hrál kvalitní fotbal s rychlou kombinací. Úvodní slovo měli domácí. Střelu Ujece stačil zablokovat stoper Ondrák. O deset minut později minul cíl Wludyka. Do vedení mohli jít domácí Danjumou (hráč z Nigérie), ale i jeho střela těsně minula Strakovu svatyni.

Ovčárští svým typickým agresivním pojetím dobře napadali rozehrávku domácích a z rychlých protiútoků nebezpečně zaměstnávali brankáře Samoela. Martínek pálil nad a Maršnerova střela jen lízla vzdálenější tyč branky.

Pak přišly dvě nebezpečné standardky, ze kterých se Ovčárští velmi rychle dostali do dvoubrankového vedení. Róthem zahraný roh našel Jeníka, jehož volej skončil pomocí teče domácího Wludyky v síti – 0:1.

Na úvodní trefu Jeníka navázal o čtyři minuty později Róth a opět ze standardky. Viskup hlavičkou prodloužil míč na zcela nekrytého Rótha, a ten se nemýlil – 0:2.

Domácí se ani po ledové sprše nevzdávali. Postupnou kombinací ze středu hřiště, kde vládl Brazilec Oliveira, se dostávali do střeleckých příležitostí a ještě do přestávky se dočkali. Na centr z rohu si naběhl Novotný a prudkou hlavičkou nedal Strakovi šanci – 1:2.

O přestávce musel odstoupit kvůli zranění dirigent ovčárské obrany Ondrák, kterého velice dobře nahradil Chalupa. Tempo hry neupadalo a diváci se měli stále na co dívat. Ovčárští neustále vyráželi do rychlých brejků a nedovolili domácím zvýšit tlak.

V 52. minutě mohl zvýšit vedení Róth, ale ani nadvakrát neprostřelil Samoela. V 62. minutě se o vzruch postaral asistent rozhodčího. Na jeho pokyn odvolal hlavní již uznanou branku po prudké přízemní střele Viskupa.

Hosté si vše vynahradili v závěru. Střídající Hašler se po vysunutí od Hyky řítil na Samuela, Patočka zatáhl v pokutovém území za záchrannou brzdu a musel o něco dříve pod sprchu. Hyka z pokutového kopu pečetil na konečných 1:3.

Pavel Janeček (trenér Ovčár): „Dnes to byl úplně jiný fotbal než trápení s juniorkou Jablonce. Opět jsme si vypracovali řadu střeleckých příležitostí a na rozdíl od předešlého zápasu jsme je dokázali v prvním poločase po standardních situacích proměnit. Domácí jsme do vážnějších situací mimo jedné akce nepustili. Obdržená branka padá na vrub nesehranosti obranné řady v bránění standardek. V úvodu soutěže se nám zranili na tréninku tři hráči, a proto jsme byli nuceni v týdnu angažovat na hostování Ondřeje Gizela z Varnsdorfu.“

Hlavice – Ovčáry 1:3 (1:2)
Branky:
42. Novotný - 19. Jeník, 23. Róth, 85. Hyka z PK. Rozhodčí: Janoch. ŽK:Oliviera, Kuťák - Hyka. ČK: 86. Patočka (Hl.). Diváci: 120. Hlavice: Samoel – Patočka, Svojtka, Lesák, Křižan – Dortík (89. Petřivý), Novotný, De Oliviera, Wludyka (46. Vůch) – Dunjuma (67. Kuťák). Ovčáry: Straka – Mareš, Ondrák (46. Chalupa), Ginzel, Viskup – Jeník, Kovařík, Martínek (65. M. Müller), Maršner – Hyka, Róth (80. Hašler).

DUŠAN KUDELA