Ovčáry – Bohemians 1905 B 2:0

Příjemné fotbalové počasí „objednali“ domácí pro start letošního ročníku čtvrté nejvyšší fotbalové soutěže. V něm přivítali na svém hřišti divizního nováčka – rezervu Bohemians 1905.

Domácí trenér Pavel Janeček po zápase řekl, čím byl pro jeho tým soupeř nejvíc nepříjemný: „Jsou v něm samí mladí fotbalisté, takže jsou hrozně běhaví.“

I přesto se jeho tým dokázal se soupeřem vyrovnat a urvat první tři body, z domácího prostředí povinné.

Po prvním poločase však šly týmy do kabin za nerozhodného stavu 0:0. Největší šanci prvního poločasu měli hosté, ale nebezpečná Brhlíkova hlavička jenom těsně minula levou tyčku Strakovy branky. Na druhé straně zahrozil po průniku po levé straně Hyka, ale také branku netrefil.
Do druhého poločasu poslal trenér Janeček na hříště místo Daniela Krulicha záložníka Josefa Šimka, kterému stačily pouhé čtyři minuty pobytu na hřišti k otevření skóre.

Domácí hráče vedoucí branka uklidnila a začali hrát pohlednou kombinační hru.
Hosté se spoléhali spíše na rychlé brejky, ale jejich útok, který byl posílený o střelce Michala Polodnu, si výraznější šance nedokázal vypracovat.
A tak se mohli radovat opět domácí. Druhou branku přidal jako přes kopírák nejnebezpečnější domácí hráč Martin Žák. Obě branky domácích padly po nadýchaných centrech na zadní tyč.

„Klokani“ mohli odpovědět, ale další krásný centr do vápna nedokázal zužitkovat Lukáš Paluka.

Domácí si závěr zápasu již pohlídali a dokázali tak získat první tři body do tabulky.

Pavel Janeček, trenér Ovčár: „My jsme chtěli vstoupit do soutěže na domácí půdě vítězně a jsem rád, že se nám to povedlo. První poločas byl vyrovnaný, ve druhém jsme zlepšili hru a podařilo se nám dvakrát skórovat.“

Branky: 49. Šimek, 64. Žák. Rozhodčí: Vnuk. ŽK: Pechar, M. Krulich – Brhlík, Engelmann. Diváci: 150. Poločas: 0:0.

Ovčáry: Straka – Kovařík, Pechar, Ondrák, Müller – D. Krulich (46. Šimek), Studený, M. Krulich, Matějček (80. Viskup) – Hyka (66. Urban), Žák.

Bohemians 1905 B: Havránek – Engelmann, Kolísek, Brhlík, Císař (75. Ptáček) – Květoň (68. Baubín), Jakobovský, Himl, Sirový – Polodna, Paluka.