Ovčáry – Jirny 5:1

Závěr letní přípravy zastihl třetiligového nováčka ve výborné formě. O tom, že sestava se začala pomalu, ale jistě krystalizovat, svědčí fakt, že Ovčárští v posledních třech přípravných zápasech zvítězili, ba co víc, svým soupeřům nastříleli hned čtrnáct branek. Poslední prověrkou před startem soutěže byl souboj s kvalitním divizním týmem z Jiren.

První gólovou akci přinesla 20. minuta utkání. Hostující Škoda byl ve vápně faulován a sám postižený střelou ze značky pokutového kopu k pravé tyči otevřel brankový účet utkání. K vyrovnání Sokolu pomohla chyba hostující obrany. Ta se nechala přečíslit a novic z pražského Junioru Petr zakončoval do poloprázdné branky.

Ovčáry svíraly svého soka na jeho polovině a výsledkem byla branka s nálepkou extra třídy. Jeník napřáhl z dobrých pětadvaceti metrů a Kratochvíl byl bez šance. Gólový apetit domácím vydržel ještě do poločasu. To totiž agilní Petr zužitkoval přihrávku Zahálky a střílel již do prázdné branky.

Viktorie ohrožovala Straku pouze sporadicky, exligista Janoušek byl přísně střežen. Čtvrtá branka domácích padla po secvičeném signálu. Syn internacionála Petera Herdy, Filip, načechral balon přesně na Dida, jenž s klidem přehodil Kratochvíla. Skóre uzavřel sváteční střelec, stoper Ondrák.

Ovčárský kapitán se nejlépe orientoval ve vápně a po rohovém kopu hlavou prostřelil hostujícího gólmana popáté.

S generálkou tak mohou být v Ovčárech na výsost spokojeni a jejich zraky se už jistě upírají k sobotě 8. srpna. V 17 hodin totiž Sokol přivítá v prvním kole třetí nejvyšší fotbalové soutěže pražský Slavoj Vyšehrad.

Branky: 25. a 41. Petr, 38. Jeník, 65. Dido, 79. Ondrák – 20. Škoda z pen.

Rozhodčí: Černý. Diváci: 150

Ovčáry: Straka – Matějček, Ondrák, Chalupa, Horák (46. Herda) – Jeník, Martínek (58. Kovařík), Studený, Zahálka (46. Štefan), Petr (46. Dido), Hyka, (70. Petr). Trenéři: Janeček, Sankot a Hejno.

TOMÁŠ NEJEDLO