Ovčáry – Varnsdorf 1:1

Do startu divize C zbývá již pouze jeden týden a tak měli její účastníci o tomto víkendu naplánované generálky před startem soutěže.

Nejinak tomu bylo i v případě Ovčár, které si na domácí hřiště přizvaly soupěře z ČFL celek Slovanu Varnsdorf.

„Varnsdorf je jedním z favoritů ČFL a aspirant na postup do druhé ligy,“ hlásil trenér domácích Pavel Janeček. O to je konečná remíza cennější.

V první šanci zápasu se ocitl domácí hbitý útočník Martin Žák, ale z úhlu těsně minul Vaňákovu branku.

A tak udeřilo na druhé straně. Po centru ze strany se v pokutovém území nedohodl brankář Straka se stoperem Pecharem, kdo má hrát míč, čehož dokonale využil hostující Grubhoffer a hlavou poslal hosty do vedení.

Domácí dokázali odpovědět ještě do poločasové přestávky. Ve vápně si počínal důrazně domácí záložník Jan Studený a odměnou mu byla vyrovnávací branka na 1:1.

Po změně stran byli aktivnějším celkem domácí. Hosté jakoby se nechali ukolébat a jejich hra nebyla již tak nebezpečná jako v prvním dějství. To se samozřejmě nelíbilo hostujícímu kouči Zbyňku Bustovi, který v loňské sezoně vedl ligové Bohemians a hlasitě nabádal své hráče k aktivitě.

Tou naopak hýřil domácí forvard Petr Hyka, který dvakrát nebezpečně ohrozil Vaňákovu svatyni. Poprvé v 54. minutě mířila jeho jedovatá střela těsně nad. V 71. minutě již měl Hyka mířidla srovnána správně, ale míči v cestě do sítě zabránil vynikajícím zákrokem golman hostí.
Zápas mohl rozhodnout deset minut před koncem hostující Jordák, ale sám před Strakou selhal.

Domácí trenér Pavel Janeček byl po zápase spokojen: „Jsem spokojen s předvedenou hrou i s výsledkem. Po řadě nepovedených zápasů jsme dnes dokázali zabrat. Myslím, že diváci viděli pohledný a vyrovnaný zápas.“

Branky: 33. Studený – 25. Grubhoffer. Rozhodčí: Zuzkin. ŽK: 0:1. ČK: 89. Pokorný. Diváci: 50. Poločas: 1:1.

Ovčáry: Straka – Kovařík, Pechar, Ondrák, Müller – D. Krulich, Studený, M. Krulich, Matějček (64. Pokorný) – Žák (75. Douděra), Hyka. Trenér: Janeček.