Sokol Ovčáry – Slavoj Vyšehrad 5:1

Ovčáry se dočkaly dalšího významného mezníku v historii klubu. Po třech letech se na místním stadionku opět odehrálo utkání třetí nejvyšší fotbalové soutěže v republice. Na Mělnicko přijel Slavoj Vyšehrad se sparťanským internacionálem Janem Bergerem na lavičce.

Úvod zápasu byl z obou stran opatrný a první vzruch přinesla až 15. minuta. Tečovanou ránu Zahálky s obtížemi likvidoval gólman Víšek na brankové čáře a následnou střelu Matějčka vyrazil vyšehradský gólman na roh. Po jeho zahrání se ke střele dostal obránce Chalupa, jenže míč mu od nohy odskočil a nadějný kladenský bek přestřelil.

Sokolové se dostávali do tlaku a někdejší gólman druholigového Xaverova musel několikrát předvést své umění. Vytáhl se především po střele a následné dorážce Studeného, když ze své krabičky vytasil dva reflexivní zákroky.

Marně se však překonával, protože ve 28. minutě kapituloval. Na rohový kop Jeníka si na malé vápno naběhl Jan Studený a svou hlavičku nasměroval přesně do šibenice – 1:0. V první půli převzaly Ovčáry iniciativu zápasu a gólman Radim Straka byl bez práce, neboť Slavoj na jeho branku nevyslal ani jedinou střelu!

Ve druhé půli pokračovala ovčárská ofenzivní smršť a načal ji kapitán Stanislav Ondrák. Podobně jako Studený, i on si naběhl na rohový kop a kuriózně ramenem překonal Víška – 2:0. Až v 57. minutě vyslal „Vyšák“ první střelu na branku. Nadrchalův pokus byl spíše z kategorie propagačních. O deset minut později si slabší chvilku vybral Petr Víšek.

Trestný kop Lukáše Martínka z dobrých pětadvaceti metrů mu z rukavic vypadl doslova jako horký brambor a neposedný míč skončil v síti – 3:0.

Vyšehrad byl na ručník a dokumentoval to střídající obránce Lukáš Budějský. Centr Zahálky si totiž hlavičkou srazil do vlastní branky – 4:0.

Hosté se připomněli v 76. minutě, kdy tutovku osamoceného Kubíka vykryl Straka. Jiří Kubík však přecijen zamířil do černého. Běžela 80. minutě a útočník Pražanů zavěsil přesně do růžku – 4:1. Poslední slovo měli však domácí. Na centr Zahálky si naběhl Patrik Dido a pod břevno dal razítko vyšehradskému debaklu – 5:1.

Ovčáry tak vstoupily do ČFL vskutku famózním způsobem a zcela po právu si vychutnaly aplaus unešených diváků, kterým se útočně laděný fotbal rozhodně musel líbit. Další utkání sehrají Ovčárští příští sobotu v Českém Dubu, kde se střetnou s rezervou prvoligového Jablonce. Za čtrnáct dní pak doma přivítají nováčka soutěže, pražský Motorlet.

Pavel Janeček (Sokol Ovčáry): „Premiéra v ČFL jako hrom, kluci dnes zaslouží pochvalu! Samozřejmě ke konci zápasu tam byly okénka. Celý zápas jsme ale Vyšehrad mačkali, měli jsme spoustu gólovek, ale především gólman Víšek hosty neuvěřitelnými zákroky podržel. V mužstvu je obrovská konkurence. Prezident klubu Stanislav Ondrák mi přivedl ještě více hráčů, než jsem chtěl a kluci makali celý zápas na sto procent.“

Jan Berger (Slavoj Vyšehrad): „Na úvod to byla tragédie. Ovčáry byly lepší, dařilo se jim střílet góly. Musíme hodně zlepšovat, protože naši hráči se bojí hrát a kombinovat. Myslím si, že ani ta kvalita hráčského kádru není na třetí ligu dostačující, ale musíme se o to poprat a bojovat dál. Kdyby Kubík proměnil ještě další dvě velké šance v závěru, výsledek by vypadal alespoň lépe.“

Branky: 28. Studený, 53. Ondrák, 67. Martínek, 69. Budějský (vl.), 89. Dido – 80. Kubík.

Rozhodčí: Blaschke – Hock, Čechlovský. ŽK: Martínek – Jurčík. Diváci: 370. Poločas: 1:0.

Ovčáry: Straka – Matějček, Ondrák, Chalupa, Kovařík – Jeník (68. Maršner), Studený (79. Petr), Martínek (70. Herda), Zahálka - Hyka, Dido. Trenéři: Janeček, Sankot a Hejno.

Vyšehrad: Víšek – Jurčík, Hendrych, Matuszny, Janda – Frohna (46. Haluška), Pechar, Dubský (73. Sobišek), Pospíšil (64. Budějský) – Kubík, Nadrchal. Trenéři: Berger, Pospíšil, Kopřiva.