Výkony fotbalistů Záp na zimním turnaji Royal Cup 2008 jsou příjemným překvapením, a proto vposledním zápase ve skupině bylo o co hrát. Vpřípadě úspěchu proti Ovčárům se mohly Zápy dostat do čela skupiny a zahrát si semifinále. Ovčárští však svůj poslední zápas ve skupině zvládli navýbornou a posunuli Zápy až na čtvrté místo.

Vstup do utkání se Zápským vydařil lépe avprvní desetiminutovce diktovali tempo. Mnozí hráči vdresu Záp Veselý, Stupka, Janáček, Slunéčko se proti svým bývalým spoluhráčům chtěli vytáhnout, ale Ovčárská obrana byla pevná.

Ovčárští se zahřívali pomaleji, svoji sílu ukázali po čtvrthodině. Po centru Pechara překonal Janáčka zblízka Chrdle – 0:1. Po vedoucí brance Ovčárští postupně zvyšovali tempo a zápská obrana na čele s Janáčkem vbrance se začala potit. Bývalý ovčárský gólman zmařil dobré střelecké pokusy Voljanského, Chrdleho a Krulicha, vjednom případě ho od pohromy zachránilo břevno po nádherné střele Studeného. Hrálo se vrychlém tempu a bylo se na co dívat. Zápští seúspěšně bránili. Největší esa Slunéčko a Veselý se však do šancí vůbec nedostali a Straku ohrozili pouze zpřímého kopu.

Ve druhém poločase doznaly sestavy několika změn. Zápy se opět nechaly zatlačit dodefenzivy. V72. minutě Janáček zázračně vyškrábl střelu Krulicha, který po ideální přihrávce Maršnera šel sám na branku. O minutu později měl blízko kvyrovnání Veselý, který ztrestného kopu nastřelil tyč Strakovy branky.

Čtvrthodiny před koncem se proháčkoval do velkého vápna přes dva obránce Hyka, ale i jeho střelu bravurně Janáček zlikvidoval. Až v82. minutě si Krulich opět zopakoval sólo, které zakončil kličkou brankáři – 0:2. O dvě minuty později fauloval Birkuš vpokutovém území Maršnera. Znařízeného pokutového kopu se Krulich nemýlil a upravil stav na konečných 0:3.

Zápy vútoku zklamaly a nebýt několika trestných kopů, neohrozily by Straku vůbec. Semifinále odehrají Ovčárští vneděli proti juniorce Bohemians 1905.

Sokol Zápy - Sokol Ovčáry 0:3 (0:1) Branky: 19. Chrdle, 82. a 84. zpen. Krulich. Rozhodčí: Váňa. Ovčáry: Straka – Merz (46. Zahradníček), Ondrák, Viskup, Kovařík - Pechar, (46. Matějček), Studený, Krulich, Maršner - Chrdle (60. Douděra), Voljanskij (46. Hyka).

 

(dk)