Fotbalisté neratovické starší přípravky a mladších žáků jsou bohatší o pořádnou snůšku Odznaků všestrannosti olympijských vítězů. Projektu zlatých medailistů z olympijských her v desetiboji a českých sportovců roku Roberta Změlíka (1992) a Romana Šebrleho (2004) se mladí členové klubu FK Neratovice-Byškovice, známí nejen na okrese jako Tygříci, věnovali celý loňský rok.

Druhý lednový pátek je za to přijel odměnit tým OVOV na čele s trojnásobným účastníkem olympijských her Štěpánem Janáčkem. „Ukazuje se, že v Neratovicích vyrůstá opravdu nadějná generace, z níž to klidně může nejeden dotáhnout až na olympiádu," zasnila se starostka města Lenka Mrzílková, která pomáhala s vyhlašováním těch nejlepších. Ví, jaké to je prokousat se z Neratovic až na největší sportovní událost planety. Její dcera, která na ceremoniálu také nechyběla, skončila v soutěži jachtařek na hrách v Pekingu 2008 sedmá.

V neratovické sportovní hale se ale jen nevyhlašovalo. Tým OVOV si pro příchozí připravil rodinný víceboj netradičně upravených disciplín: malí sportovci se tak po boku svých rodičů střídali ve štafetě se švihadlem nebo sčítali do společného výsledku metry v odlišně pojatém hodu medicinbalem.

„Rodinná soutěž mě dostala a nadšení všech ještě víc. Vždyť se této exhibice zúčastnilo hned sedmnáct rodin! To se jen tak nevidí," chválil Štěpán Janáček. „Věřím, že se do Neratovic brzy vrátím. Trenéři říkali, že se kluci hned pustí do plnění odznaku pro rok 2015. Mám z nich velkou radost," loučil se po skvělé dvouhodinovce u Labe Štěpán Janáček.

Kdo získal odznaky OVOV

Diamantový: David Šprincl.
Zlaté: Jaroslav Škoda, Filip Skala, Radek Šiler, Jan Mozga.
Stříbrné: Filip Nejezchleba, Vítězslav Jindřich, Martin Hošek, Michal Šlížek, Radek Havlíček, Matěj Bušek, Radek Douša, Tomáš Maršálek, Adam Tůma, Tomáš Beran, David Charvát, Vratislav Polka, Linda Šprinclová, Antonín Skala, Eliška Mozgová.
Bronzové: David Bušinský, Jan Mecera, David Kaucký, Jan Kuliš, Šems Mejri, Tomáš Novotný, David Šustr, Matěj Fendrych, Tomáš Votruba.

Co řekli nejlepší

David Šprincl, 7487 bodůS odznakem jsem prožil moc hezký rok: po vítězstvích v okresním i krajském kole jsem se probojoval na republikové finále do Prahy, a tam strávil s desetibojem OVOV tři dny jako na olympiádě. Moc rád bych si to v roce 2015 zopakoval, což ale znamená hodně trénovat. A to jak kliky, sedlehy, běhy a švihadlo, v nichž sbírám nejvíc bodů, tak trojskok a hod míčkem, kde mám ještě velké rezervy. Jsem rád, že mě kamarádi tak podporují a přál bych si, aby se jich letos ještě víc posunulo ke zlatému, nebo také až k diamantovému odznaku.

Jaroslav Škoda, 5854 bodůNejvíc mě bavil driblink, vyhrál jsem ho docela výrazně. Vím, že jsem rychlík, ale že až takový? Mamce asi udělalo největší radost, jak jsem se zlepšil v kilometrovém běhu. Delší tratě jsem neměl rád, ale teď už mi nevadí. Vždyť jsem byl v létě v Jizerkách druhý i na pět kilometrů. Tahle trať se sice nepočítá do odznaku, je to ale každý rok vrchol atletického desetiboje na soustředění. Přemýšlím, jak se dostat na diamantový odznak, co má David. Začnu tím, že zlepším shyby na lavičce. Kliky a sedlehy mi jdou, tak bych mohl sílu zúročit i v téhle disciplíně.

Filip Skala, 5506 bodůJsem hrozně rád, že jsem se napotřetí konečně dočkal zlatého odznaku. Musel jsem se vážně hodně snažit a ještě to bylo těsné – jen o šest bodíků nad potřebných 5500. Nejvíc mě potěšilo, jak se mi povedlo švihadlo a shyby. Zlepšil jsem se v nich proti minulosti vážně o dost. Doma jsem teď začal trénovat kliky a leh-sedy, chci se přiblížit Davidovým výkonům. Nechápu třeba, jak může udělat 110 sedlehů. Zapracuji i na šedesátce a kilometru. Myslím, že budu letos určitě rychlejší než vloni. Když běhám při fotbalovém zápase, cítím, jak jsem lepší.