De facto hned po rozehrání využil nepozornosti hostující obrany Tomáš Stejskal, který se v první minutě prosadil střelou k tyči. Zanedlouho Libiš udeřila podruhé – bleskový protiútok zakončil dělovkou Pavel Novotný. Brankář Vošmík si na míč sáhl, druhé trefě Sokola ale zabránit nedokázal.

Za pár chvil na sebe upozornil i soupeř, který se dočkal snížení. Centr přes vápno si našel nejrychleji Denys Danylych, mladíček Lhoty se prosadil vydařenou střelou z úhlu. A to vlastně bylo vše podstatné. Výsledkem 2:1 totiž utkání i skončilo, Libiš dokázala odčinit poslední porážku od Kutné Hory.

„Porazili jsme jednoho z nejsilnějších soupeřů v soutěži a musím říct, že jsem kluky ještě neviděl hrát s tak velkým nasazením. V šatně jsme se trochu nastartovali, bylo to zapotřebí a přesně takhle se má hrát o body. Už po poločase mohlo být hotovo, nemám ani nic, co bych hráčům vyčetl. Když budeme hrát takhle, budu na tým pyšný,“ pochválil své svěřence trenér Zdeněk Šenkeřík, který dnes absolvuje další lékařské vyšetření ohledně svého zranění: „Už chodím, jezdím na kole, na fotbal to ale ještě stále není. Góly zkrátka musí dávat někdo jiný.“

Sokol Libiš – SK Lhota 2:1 (2:1). Branky: 1. Stejskal, 8. Novotný – 17. Danylych. ŽK: 2:1. Rozhodčí: Šefara – Sixta, Brožek. Diváci: 120.
Libiš: Brožek – Kvída, Zuskin, Pešek, Dobrovolný, Novotný (89. Antoš), Vaněk, Dušek, Malák, Šobr, Stejskal (67. Stibora).