O výsledku rozhodla úvodní dvacetiminutovka, ve které domácí třikrát pokořili asistenta trenéra Zaťka v hostující bráně.

Trenér Janeček po zápase v Pardubicích sliboval menší zemětřesení v sestavě a stalo se. Na lavičce zůstali Matějček, Kovařík, Hašler, Šmidrkal a Róth.

Chomutovští od začátku hráli otevřený a útočný fotbal, a to Ovčárům plně vyhovovalo. Už v první minutě Müllerův centr skončil na břevně a odražený míč Martínek poslal do náruče Zaťka. Vzápětí hosté poprvé vystrčili růžky, ale ze závaru před brankářem Macháčkem kromě rohu nevytěžili nic.

Pohybliví krajní záložníci Maršner s Jeníkem pronikali snadno před pokutové území soupeře a z jejich centrů se rodily brankové příležitosti. Ve 13. minutě Mareš ideálně vysunul Hyku, a ten překonal Zaťku poprvé. Ve 20. minutě si na roh Maršnera naskočil Viskup a jeho hlavička rozvlnila síť překvapeného Zaťka podruhé.

Druhá branka Chomutovské totálně rozhodila a v obranné hře kupili chybu na chybu. O dvě minuty později tak po rychlé kombinační akci Müller posadil míč na hlavu zcela volného Martínka, který nezaváhal – 3:0. Po třetí brance tempo polevilo, ale hra Ovčár i nadále lahodila oku diváka. Nejednou se ozval potlesk na otevřené scéně.

Viditelně otřesení hosté pak namazali Martínkovi, jehož prudkou střelu k levé tyči jen s námahou Zaťko zlikvidoval. Ve 33. minutě si hosté mohli dát vlastní branku, když si kapitán Strouhal nevšiml vybíhajícího Zaťka a poslal prudkou malou domů jen do nohy vlastního brankáře. Štěstí pro oba, že dobíhající Maršner odražený míč nezpracoval.

Ve 36. minutě podržel domácí brankář Macháček, když tečovanou střelu Bartoše konečky prstů vyškrábl na roh. Ovčárští tak mohli jít do kabin s tříbrankovým náskokem.

Po změně stran si domácí nechtěli nic komplikovat a drželi Chomutov na distanc od své brány, takže Macháček poprvé v dresu Ovčár uhájil čisté konto.

Trenér Janeček poslal v průběhu druhé půle na hřiště Rótha s Hašlerem a oba mohli luxusní náskok ještě navýšit. Brankář Zaťko byl ale proti, a nebo ovčárští střelci netrefili branku.

V závěru si ještě pohrál s hostující obranou Maršner, ale jeho střelatěsně minula cíl. Skvělé představení tak završil na 4:0 až střídající Šmidrkal v poslední minutě. Chomutovští si tak zahráli roli Ovčár v minulém utkání v Pardubicích.

Očima trenérů

Pavel Janeček, Ovčáry: „Odehráli jsme dobré domácí utkání. Změny mančaftu prospěly. Tentokrát jsme minimalizovali ztráty míčů a výkon podle toho vypadal. V první půli jsme soupeře do ničeho nepustili, dokázali jsme si přihrát a dobrým pohybem si vytvořit šance. Prakticky jsme předvedli to, co Pardubice v minulém kole proti nám. Škoda, že jsme neproměnili další šance. Ve druhé půli jsme si hlídali soupeře, aby se do ničeho moc nedostal a chtěli jsme přidat ještě nějaký gól, což se podařilo. Jsem rád, že jsme divákům dokázali, že fotbal pořád hrát umíme.“

Jiří Černý, Chomutov: „V první půlhodině utkání jsme udělali spoustu chyb a soupeř nás za ně tvrdě trestal. Přišli jsme tak o šanci uhrát v Ovčárech dobrý výsledek. Nakonec jsem rád, že jsme neinkasovali ještě více branek. Soupeř si vítězství plně zasloužil.“

Ovčáry – Chomutov 4:0 (3:0)
Branky:
13. Hyka, 20. Viskup, 22. Martínek, 89. Šmidrkal. Rozhodčí: Berka. ŽK: Smola (Ch). Diváci: 180. Ovčáry: Macháček – Chalupa, Ondrák, Studený, Viskup – Jeník, Mareš, Martínek (70. Šmidrkal), Maršner – Müller (71. Hašler), Hyka (56. Róth). Trenér Janeček. Chomutov: Zaťko – Dolejška, Hyneš, Strouhal, Vait – Šollar, Karrmann (61. Horna) Sigmund, Bartoš – Smola, Peterka. Trenér Černý.

DUŠAN KUDELA