Velkolepou rozlučku se sezonou a pro některé i s celým týmem zažili fotbalisté úspěšné starší přípravky FK Neratovice/Byš­kovice. Jejím hlavním bodem bylo slavnostní předání odznaků vybojovaných po půl roce už podruhé v rámci projektu Odznak všestrannosti olympijských vítězů.

Okolo páteční 17. hodiny to na fotbalovém hřišti v Byškovicích bzučelo jako v úle. Rodiče testovali propečenost masa z grilu a někteří i vychlazenost točeného piva, zatímco jejich ratolesti si krátily dlouhou chvíli dováděním, kde jinde než na trávníku.

Po chvíli už se ale dočkali všichni. To když do areálu zavítal Štěpán Janáček, účastník tří olympiád a nyní jeden z organizátorů pohybového programu pro děti, jehož duchovními otci jsou slavní desetibojaři Robert Změlík a Roman Šebrle. A rozhodně nepřijel s prázdnou. Naopak s pořádným nákladem diplomů a nablýskaných odznaků.

Více než tři desítky malých fotbalistů jednoho z nejúspěšnějších okresních týmů si pro své zasloužené odměny za plnění jednotlivých z desítky nejrůznějších disciplín, ale i celého „desetiboje" chodily téměř dvě hodiny v kuse.

Jedinou přestávku v tomto maratonu pak vyplnily soutěže rodičů, kteří mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jaké je to dohodit co nejdál medicinbalem přes hlavu, či zavzpomínat na svá školní léta a házení „krikeťákem" nebo přeskakování švihadla.

Štěpán Janáček pak měl slova uznání nejen pro rodiče, ale především pro děti. S nimi se totiž setkal už podruhé, shodou okolností opět v pátek třináctého, tedy na den přesně po půl roce. „V Neratovicích jsou výjimeční tím, že do toho jdou naplno. Nemáme až tolik fotbalových týmů, které by naplno dělaly OVOV. Po zkušenosti s Tygry je vidět, že fotbalisté takto musejí být fyzicky připravení. To, že je trenéři umějí připravit tak, že je z toho taková sklizeň, nás samozřejmě strašně těší. Je příjemné se vracet někam, kde jsou tak úspěšní," prohlásil.

Jedním z hrdých trenérů a zároveň i tatínků je David Šprincl, jehož syn jako jediný úspěšně obhajoval diamantový odznak a navíc bude v postupové soutěži reprezentovat sám celé Mělnicko na zářijovém republikovém finále na pražské Julisce.

„Ve sportu se říká, že těžší je úspěch obhájit než ho získat, náš odznak to dokazuje," připomněl David Šprincl, že z podzimní třicítky rozšířilo svou sbírku 27 dětí. Jenže celkový počet oceněných nakonec ještě stoupl o některé nováčky z řad sourozenců. „Získat odznak napodruhé nebylo vůbec snadné. I když v kalendáři uplynul třeba jen týden, tak někteří už najednou potřebovali získat o stovky bodů víc, aby stejný odznak alespoň obhájili," dodal Šprincl a potvrdil, že v plnění disciplín budou v týmu pokračovat také na podzim, i když už ne ve zcela stejném obsazení.

Pro některé hráče totiž byla páteční rozlučka poslední podobnou akcí s týmem. Od nové sezony totiž přecházejí do mladších žáků, kterých se v neratovickém klubu ujme nová trenérská dvojice Dominik Šonský a Pavel Novotný.

Tygří odznaky
Diamantový: David Šprincl.
Zlatý: Matyáš Kasal, Jaroslav Škoda, Filip Nerger, Radek Šiler, Jan Mozga.
Stříbrný: Filip Skala, Martin Hošek, Matěj Bušek, Michal Šlížek, Tomáš Beran, Antonín Skala, Eliška Mozgová.
Bronzový: Filip Nejezchleba, Ondřej Pelíšek, Vítězslav Jindřich, Radek Weiss, David Bušinský, Jan Mecera, Adam Kárník, Radek Havlíček, Jan Kuliš, Michal Kraus, David Charvát, David Kaucký, Vráťa Polka, Tomáš Maršálek, Adam Tůma, Tomáš Novotný, Linda Šprinclová, Tomáš Votruba.

Konec sezony? Ani náhodou. Zacinkalo ještě jedno stříbroNeratovičtí tygři na turnaji E.ON Junior cupu v Ústí nad Labem.O tom, že se v neratovicko-byškovickém Fotbalovém klubu sešla pod hlavičkou Tygrů výjimečná generace hráčů, svědčí nejen další hromada odznaků OVOV. Den poté si svěřenci trenérů Šprincla, Berana, Polky a Kauckého zajeli pro druhé místo na regionální kolo E.ON Junior cupu pro ročníky 2004. Neratovičtí tahouni Radek Šiler s 27 góly a Tomáš Beran s 25 se navíc stali nejlepšími střelci turnaje. Turnaj, kterého se celkem účastnila osmnáctka výběrů, se odehrával stejným systémem jako zápasy mladších kategorií, každý účastník tak musel poskládat dva týmy najednou a konečný výsledek byl součtem dílčích z obou hřišť. Jediný zápas, v němž Tygři soupeře výrazně nerozdrtili, bylo až finále s Kladnem.
Výsledky Neratovic – základní skupina: FK Varnsdorf 19:1 (9:1, 10:0), VČSA Ervěnice 6:1 (1:1, 5:0), Tatran Kadaň 13:0 (9:0, 4:0), nadstavba: TJ Chlumec 19:0 (11:0, 8:0), Lokomotiva Č. Lípa 12:1 (7:0, 5:1), TJ Straky 11:2 (5:2, 6:0), semifinále: Slovan Liberec 17:12 (3:3, 3:1, 8:2, 3:6), finále: SK Kladno 6:19 (1:3, 1:7, 2:5, 2:4).