Devět vítězství a tři remízy mají na svém kontě po 14. kole divize C fotbalisté Ovčár. Na druhém místě nemohou být v podzimní části soutěže ohroženi. Na vedoucí Hlavici, která v sobotu vyhrála v Chrudimi, svěřenci trenéra Pavla Janečka ztrácejí šest bodů.

Od prvních minut bylo zřejmé, že utkání bude jen otázkou výše skóre v domácí prospěch. Už v 11. minutě se domácí příznivci radovali poprvé. Mladý Janda ukázal, že každým zápasem zraje. Když tři minuty poté zvyšoval Kreuz už na 2:0, těšili se diváci na desítku. V 15. a 28. minutě však Chrdleho ve vyložených šancích zradilo zakončení placírkou. Dalším možnostem chybělo přesnější zakončení. Projektily se odrážely od osmičlenného valu, který hosté před svým gólmanem Cejnarem vystavili.

Zvýšení na 3:0 se dočkal favorit hned po přestávce. Byl to znovu Janda, který vsadil na technickou střelu. Následovala hluchá dvacetiminutovka, při níž se fandové sice nezlobili, ale křičeli: „Nešetřete je! Dejte jim búra!“ Jako první je vyslyšel střídající Šimek. K naplnění přání došlo k vzápětí, kdy se prosadil další střídající fotbalista Hyka. Po ostřelování předměřické branky propálil vše, co mu stálo v cestě.

Další snaha zvýšit skóre se nepovedla ani dvakrát Maršnerovi a pak Šimkovi, takže konečné skóre už se nezměnilo. Hostům nelze upřít snahu, ale jediná střela z kopačky Vyleťala ze 79. minuty, která ani nemohla gólmana Straku vystrašit, byla hodně chabá bilance.

Branky: 11. a 47. Janda, 14. Kreuz, 67. Šimek, 70. Hyka. Rozhodčí: Vitner. ŽK: Kout (P.). Diváků: 200. Ovčáry: Straka – Matějček, Ondrák, Viskup (46. Pechar) – Kovařík, Janda, Studený, Kreuz, Maršner – Douděra (61. Šimek), Chrdle (46. Hyka)