Úvod patřil domácím, kteří podnikli několik výpadů do ovčárské obrany, ale Malina byl vždy na místě. Dobrou příležitost si vypracoval v 16. minutě pohyblivý Hyneš, který se uvolnil na hranici šestnáctky a jedovatou střelu mířící do odkryté branky musel odkopávat Studený.

Po úvodním platonickém tlaku domácích si Ovčáry vytvořily po rychlých přihrávkách dobré příležitosti a mohly jít i do vedení. Za domácí obranu se jako první dostal Hašler, následoval střet s vybíhajícím domácím brankáře Zaťkem. Místo pokutového kopu se ale pískal faul na brankáře, přestože si Hašler odnesl otisk brankářových kopaček na stehně.

V 18. minutě Cigánek posadil roh na hlavu Hyky, který se nádherně trefil, ale jeho radost byla předčasná. Rozhodčí branku neuznal pro údajný faul na chomutovského brankáře.

Domácím se viditelně ulevilo, hosté cítili křivdy, které podlomily jejich sebevědomí. Další pěkný moment přišel o dvě minuty později. Po dobré kombinaci se míč dostal k Cigánkovi a jeho střela profičela okolo pravé tyče branky domácích.

Poté se hra odvíjela jen mezi šestnáctkami a pouze dvě zbloudilé střely domácího Dolejška a Horny vyrušily Malinu z poklidné hry obou mužstev. Ve 34. minutě ale Hyka ztratil míč ve středu hřiště, rychlý kontr domácích skončil povedenou střelou Sigmunda, kterou Malina vyrazil pouze před sebe a dobíhající Pavlíček už měl snadnou práci - 1:0.

Druhý poločas moc fotbalovosti nepřinesl. Domácí bránili hubený náskok. Na hostech sice byla vidět snaha hrát svoji kombinační hru, ale ta byla mařena častým přerušením hry pro nedovolené zákroky spíše ze strany hostů.

V 50. minutě měl k vyrovnání dobrou příležitost Hyka a vzápětí Martínek, ale oba ztroskotali na dobře chytajícím Zaťkovi. Domácí si ve druhém dějství vytvořili pouze jedinou šanci pojistit svůj hubený náskok. To se v 64. minutě prodral obranou Ovčár Peterka a Malina musel prokázat svůj um.

V závěrečné čtvrthodince, kdy domácím viditelně docházely síly, se hra zbytečně přiostřila. Cigánek utkání pro zranění nedohrál, a protože kvótu střídání trenér Janeček vyčerpal, museli Ovčárští dohrávat v deseti. I tak si ale dokázali vytvořit šance k vyrovnání. V 80. minutě Ondrák střílel z malého vápna pouze do náruče Zaťka a o dvě minuty později Müller v dobré pozici netrefil míč, jak by potřeboval.

Utkání tak skončilo šťastně pro domácí, kterým tři body přiblížily na dosah jistotu záchrany. Hostujícímu trenérovi Janečkovi se po utkání nehovořilo lehce. „Přestože jsme byli po celý zápas lepším mužstvem, nedokázali jsme získat ani bod. Když k tomu přičteme neuznanou regulérní branku a neodpískanou penaltu, tak nám dnes fotbalové štěstí nepřálo. Hráči hodně chtěli, ale i když měli další příležitosti, nedokázali je proměnit. O výsledku tak rozhodla jediná naše chyba, kterou soupeř dokázal potrestat.“

Chomutov – Ovčáry 1:0 (1:0)
Branka:
38. Pavlíček. ŽK: 79. Hyneš (CH.). Diváci: 200. Ovčáry: Malina - Chalupa, Ondrák, Studený, Petřík (71. Viskup) - Hyka (60. Müller), Cigánek, Mareš, Maršner - Hašler, Róth (46. Martínek).