Kabyl se setkal v ligovém dresu Příbrami s trenérem Kladna Ivanem Pihávkem. Ten byl po utkání rozladěný. „Zápas nám nevyšel. Trápili jsme se. Příště to musíme napravit," řekl s tím, že narazili na soubojového soupeře. „Naši hráči se s tím neuměli vypořádat, což mě u některých překvapilo."

O tam, jak byli jeho svěřenci nebezpeční před brankou soupeře svědčí, že jejich hrotový útočník Hanzlík se nedostal ani jednou do zakončení. Na druhou stranu ale proti nim stál soupeř, jenž měl fotbalovou kvalitu.
Nejméně vytíženými hráči zápasu byli gólmani. Nebýt fantastického zákroku libišského Jungra při krásné střele Kaliny do zadního horního rohu, nemuseli vyjma penalt řešit složitější situace.
První pokutový kop nařídil sudí za faul Chlapce na unikajícího P. Růžičku, jenž se stal osudem hráče hostů, poněvadž ještě jednou musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Domácí kapitán T. Procházka desítku s přehledem proměnil. Tři minuty na to zahrál rukou stoper Kladna Suchý a Baratynskyy se štěstím srovnal. Jeho penaltovou střelu vyrazil Tesař do břevna, odkud šla za čáru.
V 87. minutě vrazil rukama Houžvička do T. Procházky. Třetí penaltu v utkání po emotivních protestech hostů také s přehledem zužitkoval Kalina.
V dresu hostů nastoupili tři exkladeňáci. Vedle Jungra a Chlapce také kanonýr Ivan Baratynskyy. „Z mého pohledu to byl vyrovnaný zápas. Bylo to krásné, vypjaté derbíčko," pochvaloval si a vyjádřil se také ke klíčovému momentu. „Obránce šel do souboje a je na rozhodčím, jak to posoudil. Já bych penaltu nepískl, protože takových faulů je v utkání tisíc," řekl autor branky hostů.
K třetímu pokutovému kopu se postavil nejostřílenější hráč Kladna Václav Kalina, poněvadž faulovaný Procházka se necítil. V těžké chvíli nezaváhal. „Snažil jsem se být v klidu a mířit k tyči. Strčení rukama je pro mne jasná penalta. Podle mne byly nařízeny všechny tři správně," prohlásil a pochválil soupeře. „Bránil dobře a byl fotbalový. Má dobrý tým a jsem rád, že jsme utkání zvládli."