„Velký" fotbal však pětadvacetiletému hráči nestačil. Dostal se i do kádru Olympiku Mělníku, který v letošní sezoně úspěšně završil postupový boj o nejvyšší futsalovou soutěž. Petr Jurčovský však na nadcházejícího půl roku zvolil úplně jiné angažmá. Rozhodl se odejít za prací do daleké Kanady. Rozhovor, v němž přiblížil důvody této volby, vznikl poslední dubnovou sobotu, po jeho závěrečném startu v byšických barvách – po zápase s Řepínem.

Začněme naše povídání ohlédnutím za letošním čtvrtrokem, kdy jste svou přízeň dělil mezi futsal a fotbal…
Nejprve dostal přednost futsal, s Olympikem jsme úspěšně bojovali o ligu. Hrál jsem i rozhodující zápas, v němž se mi podařilo vstřelit možná i rozhodující gól.

Přesto se nedá hovořit o kompletním zápasovém vytížení, že?
To bohužel ne. Pronásledovala mě zranění. Nejprve mě zlobil kotník.

Jak jste přišel k této úhoně?
Byli jsme si 25. prosince loňského rok zahrát vánoční fotbálek s řepínskými kluky na mělnické umělce. Po výskoku se mi zasekla noha a přivodil jsem si těžký výron v kotníku, což znamenalo měsíční pauzu. Ještě teď noha není v pořádku, kotník mám stále nateklý.

Zdravotní problémy však pokračovaly…
Bohužel, o slovo se přihlásily patálie s kyčlí. I přes tento hendikep jsem stále hrál, i když velký fotbal šel spíše stranou. Naskočil jsem až do druhého mistráku a od té doby se cítím dobře.

Přesto se s kamarády v mužstvu minimálně na půl roku rozloučíte, protože máte v plánu odletět za oceán. Můžete poodhalit roušku tajemství, co vás vedlo k cestě do Kanady?
Letím tam za prací. Co budu dělat? Úplně přesně to ještě nevím, ale vypadá to tak, že bych měl dělat zahradníka v hotelových resortech nebo uklízeče.

Z jakého důvodu jste zvolil tuto možnost?
Chtěl jsem se podívat do světa, rozhodoval jsem se mezi Novým Zélandem a Kanadou. Nakonec to vyhrála Kanada, neboť to je opravdu nádherná země, zvláště její příroda. Zatím mám pobyt domluvený na půl roku, chtěl bych se trochu jazykově zdokonalit. Pak se chci vrátit domů, ale nevylučuji, že třeba příští rok bych se do ciziny vypravil znovu.

Nesondoval jste s předstihem ve vzdálené zemi možnost svého sportovního vyžití?
Vím, že je tam dobrá turistika, ať už pěší či cyklo. O fotbalu či futsalu v tamních podmínkách zatím nemám vůbec žádné informace. Až na místě uvidím, zda bude možnost si někde kopnout. V kladném případě tuto možnost samozřejmě rád využiji.

Prozraďte bližší podrobnosti své daleké mise…
Odlétám v pondělí 28. dubna v 7.10 hodin linkou do Paříže, odtud do Minneapolis v americkém státě Minnesota. Po dalším přestupu poletím do kanadského Edmontonu, odkud budu závěrečný úsek absolvovat autobusem. Snad se budu moci v těchto lokalitách vypravit i na hokej, NHL mě rozhodně bude velmi zajímat.

Kdy opět spatříte „rodnou hroudu"?
Vracet se mám 6. listopadu, na cestu už mám koupenou zpáteční letenku.

KAREL HORŇÁK