Nová soutěž však rozhodně nebyla „procházka růžovým sadem“, ale zatraceně náročná bitva s neradostným výsledkem. Po podzimu figurují Byšice na posledním místě tabulky s pouhými 8 body za dvě výhry a dvě remízy. Nejen o nepříliš slavném podzimním vystoupení jsme hovořili s Petrem Prokschem, na podzim hrajícím asistentem trenéra Pšeničky.

Jak hodnotíte podzim Byšic?
Myslím, že herně to vůbec nebylo špatné, ale chyběl nám typický střelec. V zápasech jsme většinou měli spoustu šancí, které jsme bohužel neproměňovali. Ať jsme přijeli téměř kamkoli, sehráli jsme většinou kvalitní utkání, ale selhávali jsme střelecky, například v Řepíně jsme nastřelili tyč i břevno. Tomu utkání by seděl výsledek tak 2:2 a všichni museli být spokojení. I řepínský trenér Vlk po utkání říkal, že nechápe, jak můžeme být na takovém místě tabulky. Podobné ohlasy jsme zaznamenali i odjinud.

Závěr minulého roku také nebyl v Byšicích nejklidnější. Končil starý výbor, ani vy trenéři jste neměli jasné slovo, zda budete u týmu pokračovat…
Starému výboru končil mandát po čtyřletém období, valná hromada s volbou nového výboru se měla uskutečnit až v lednu. Na nátlak můj a Tomáše Pšeničky svolal předseda valnou hromadu naštěstí už v prosinci, ještě před Vánoci. Všem bylo zkrátka jasné, že řešit všechny věci až v lednu je dost pozdě. Utekly by nám termíny zimních turnajů, těžko by se shánělo soustředění, nemuseli bychom udržet všechny hráče a tak dále. V prosinci byl zvolen nový výbor s pěticí nových lidí, takže to je určitě s fotbalem v Byšicích cesta dopředu. Nový výbor začal okamžitě pracovat a den po valné hromadě oznámil oběma trenérům, že pokračujeme s týmem v další práci i v jarní části sezony. Zahájili jsme tedy plánování zimní přípravy – tréninky, přípravné zápasy, soustředění. Tímto impulsem se v Byšicích rozjel na plné obrátky pomyslný vláček zimní přípravy.

V zimní přestávce bývá pohyb v hráčském kádru…
Rozhodli jsme ukončit hostování všem našim hráčům, kteří na podzim hráli jinde. Především si hodně slibujeme od návratu stopera Kolínského z Mělníka, který by měl vyztužit naše zadní řady. Z Čečelic se vrací trojice Korf – Hudec – Svačina a ze Skalska Koutný. Do jarní části už nenaskočí Zavadil a pravděpodobně nebude hrát ani gólman Radimský. Řešíme nyní post brankáře, který by nám v naší situaci znatelně pomohl.

Střelec – to bývá nedostatkové zboží…
Sehnat kanonýra je velký problém. Jednáme s dvojicí nových plejerů, jejichž jména bych zatím nerad prozrazoval. Zahájili s námi přípravu a uvidíme, jak se jim bude dařit v přípravných zápasech s cílem najít pro každého z dvaceti hráčů kádru optimální místo v sestavě. Je velmi důležité, že se nám podařilo udržet Jindřicha, který působil v Dynamu Nelahozeves. Předpokládám, že se domluvíme i s Mělníkem, pokud jde o hostování Kadlece.

Jak bude vypadat zimní příprava?
Na zimním turnaji v Praze prověří celý kádr jedenáctka zápasů. Soustředění bude poněkud později, od 7. do 11. března v Parkhotelu Mozolov u Milevska, kam jezdí i ligové týmy. Očekává nás perfektní zázemí v podobě několika hřišť, vířivka, sauna, posilovna.

A přání pro jaro?
Soutěž začíná 25. března, kdy při prvním mistráku přivítáme v derby celek Pšovky. Myslím, že záchrana je v našich silách. Nepovedly se nám dva tři zápasy z celého podzimu, v ostatních kláních jsme rozhodně nebyli herně horší. Bohužel jsme pykali za individuální chyby a sterilní zakončení. Když se polepšíme v koncovce, mohli bychom to dokázat.

KAREL HORŇÁK