Hostům, kterým se v soutěži nedaří a odcházeli se sklopenou hlavou už podeváté za sebou, se stala osudná situace ze 17. minuty. Domácí útočník Petr se v rohu šestnáctky uvolnil přes svého strážce, který ho následně zatáhl rukou. Faulovaný pak stejně jako před dvěma týdny proti poslednímu Žatci zůstal jediným úspěšným střelcem utkání.

„Podle mě byla penalta víc než přísná. Pochopitelně mě její nařízení mrzí, protože jiný gól napadl a my jsme byli lepším týmem," popsal zápas svýma očima kouč hostí Radim Suchánek, který si při četných absencích v sestavě vypomáhal hráči z farmy a dorostenci.

Trenér Libiše Jiří Kabyl označil vítězství za důležité. „Tím, že se hrálo na bahnitém hřišti, tak jsme si moc šancí my ani hosté nevytvořili. Jsme rádi, že jsme potvrdili tři body dovezené před týdnem z Litoměřic. Celé mužstvo se dnes vydalo. V týdnu několik hráčů mělo zdravotní problémy, ale bojovali na sto procent," chválil svůj tým.

Libiš – N. Strašecí 1:0 (1:0)
Branka: 19. Petr z PK. Libiš: Lomský – Kabyl, Trojan, Kolísek, Zuskin – Baratynskyy, Těmín, Šmíd, Škoda – Kim, Petr (Řepka, Matoušek, Bezděk, Hrdý, Jiráň). Strašecí: Kut – Šebesta, Franěk, Mrázek, Bidrman – Janoušek (Trkal), Milec, Pospíšil, Vašák – Ducár, Farkaš.