Jako naposledy v Horních Počaplech na Mělnicku, kde byl hlavní hvězdou prvního ročníku turnaje zaštiťovaného internacionálem Jiřím Kabylem.

Petře, co vás přivedlo na Kába cup?
Organizátor Jirka Kabyl mi zavolal, jestli bych nedorazil. Podobné akce vždycky rád podporuji, takže jsem nabídky rád využil a přijel. Věřím, že jsem svou účastí podpořil kluky v jejich další fotbalové kariéře. Dodnes rád vzpomínám na to, když jsem byl malý a přijel mezi nás někdo známější a podepsal se nám. Samozřejmě jsem rád přispěl také do organizace charitativní dražby dresů pro dětský domov. Sám je navštěvuji a vím, jak je v nich každá koruna důležitá. Jsem rád, že jsme takto pomohli (na konto Dětského domova v Kralupech putovalo přes devět tisíc korun – poznámka autora).

Prozradil jste, že hned po turnaji opět míříte do studia České televize, kde glosujete zápasy. To vás asi baví, že?
Na roli experta ve studiu, jak tomu dnes mnozí říkají, se vždy moc těším. Jak jste mohli i dnes při dražbě vidět, s mikrofonem to je činnost, která mě baví. Mám rád lidi, a pokud máte zpětnou vazbu, že se jim to líbí, tak rád přijdu. Myslím, že vystupování v televizi ke mně už dávno patří. Lidi se snažím vždy pobavit i nějakou vtipnou hláškou.

Takže až Petr Švancara pověsí kopačky na hřebík, čeká ho dráha televizního experta? Dovede si to představit?
Samozřejmě si to dokáži představit, druhou věcí je, zda taková nabídka bude. Ale jak říkám, baví mě to, před kamerou jsem jako doma a zvykl jsem si tam. Trochu mám někdy problém, aby mě daný režisér či moderátor ukočíroval, abych studio úplně neovládl. Ale i v tom jsem poslušný. Pokud dostanu napomenutí, že jsem něco přehnal, snažím se, aby se to neopakovalo. Ale představit si to dokáži a byl bych za takovou nabídku rád.

Pojďme do Příbrami. Jak tam vidíte svou budoucnost?
Jsme s klubem domluvení na dalším pokračování ještě na rok. Jsem za to moc rád, protože jsem celé jaro laboroval se zraněným meniskem a trochu mi brali víc i chrupavku, tak se to trochu táhlo.

Teď už jste v pořádku?
Ano. Už trénuji všechno, pouze se šetřím tím, že vynechávám zápasy.

V Příbrami teď otevřeli akademii, se kterou prý budete rovněž vypomáhat…
Rád bych pomáhal jako trenér, takže se za čtrnáct dnů zapojuji do trénování jako asistent šestnáctiletých kluků. Na to se rovněž moc těším, je to další výzva a zkušenost. Klukům rád pomohu, hlavně v těch ofenzivních věcech.

Spolu s ligou tak před sebou máte poměrně dost práce, že?
Ale je to práce, která mě baví. Věřím, že spolupráce nebude pouze krátkodobá a budu moct v pozici trenéra třeba působit i v dalších letech. Ale prioritou je opravdu zatím stále hraní co nejvyšší soutěže.

Na startu nového ročníku Synot ligy vás tedy uvidíme?
Určitě bych byl rád, kdyby se mnou trenér Čuhel mohl počítat. Příští týden jedeme na soustředění do Kaprunu, a tam už bych se chtěl zúčastnit přípravných zápasů. Ale nespěchám na to, trénuji všechno a důležité je, aby koleno bylo co nejvíc zpevněné a neprasklo mi tam třeba zase něco jiného. Proto ho nyní ještě šetřím.

Karel Horňák