Poslední vzájemné střetnutí opanoval klub od soutoku, který v srpnu minulého roku zvítězil na půdě nováčka soutěže 2:0. Po konci první poloviny sezony se ovšem mohl radovat soupeř z Kel, jenž zimoval na čtvrtém místě. Pšovka naopak musela špatné výsledky dohánět až v závěru podzimu a skončila nakonec dvanáctá, s tříbodovou ztrátou na klidný střed tabulky.

Kádr Mělníka se přes přestávku nezměnil, spekulace o možném odchodu gólmana Dominika Hnízdila se zatím nepotvrdily, což „podepsal“ i trenér Pšovky Libor Tomášek: „I když projevil zájem odejít, na začátek jara zůstává a počítáme s ním jako s brankářskou jedničkou.“

Kormidelník mělnické lavičky zároveň prozradil, že sestavu na první zápas už má hotovou: „Celková soupiska je stejná a sestavu na Kly už mám narýsovanou. Mohu jen říct, že lze očekávat podobné složení, v jakém jsme dohrávali první část sezony. A co se týče Kel, oproti prvnímu zápasu, kdy jsme netušili, co od soupeře čekat, jsme nyní na jejich hru připravení.“

KLY BEZ DOLEŽALA A CHRDLEHO

Nováček I. A třídy má oproti Pšovce pár zásadních změn v kádru. Do Záp odešel brankář Ivo Doležal a s týmem nepokračuje ani Jiří Chrdle, který si plácl s Klecany. Vymění tak ve stejné soutěži jen skupinu.

„V podstatě jsme byli domluvení, že klukům jen vypomohu na nějakou dobu. Chtěl jsem ještě čelit nové výzvě, proto měním dres,“ přiblížil svůj odchod jednatřicetiletý Jiří Chrdle, jenž zároveň popřál svým bývalým spoluhráčům do jara co nejvíce úspěchů: „Bohužel jsem se s klukama nestihl ani pořádně rozloučit, na poslední dokopné nebylo ještě nic jistého. Celým Klům alespoň touto formou přeji, aby se jim nadále dařilo. Je to velmi dobrý tým a může hrát s přehledem o nejvyšší příčky.“

Svěřenci trenéra Michala Voljanského by si ovšem díky své zkušenosti měli i bez Chrdleho a Doležala poradit, mužstvo by rádo navázalo na čtvrté místo a Mělníku chce na úvod vrátit poslední porážku.

„Klíčovým faktorem bude stav hřiště na Pšovce. Jestli je samé bahno, půjde vyloženě o bojovné utkání,“ upozorňuje před zítřejší bitvou právě kouč Kel Michal Voljanskij.

ZÁRYBY SE POSTAVÍ PODĚBRADŮM

Kromě účastníků derby jdou v sobotu na scénu i Záryby, které nastoupí na půdě třetích Poděbrad. Kádr Sokola zůstal přes zimní přestávku stejný, jedinou zásadní změnou je příchod trenéra Zdeňka Svobody, jenž by měl společně s Janem Vlčkem vévodit zárybské střídačce.

„Zápasu s Poděbrady se vůbec neobáváme, na Bohemii totiž umíme. Nepamatuji si, že bychom s nimi v předchozích letech prohráli, je to jeden z celků, který nám herně sedí. Možná budeme hrát na „umělce“, ale to nám vůbec nevadí. Jsme zvyklí,“ tvrdí před soubojem zárybský kouč Jan Vlček.