Kapitán Mělníka Jiří Vokoun i proti favorizovanému východočeskému soupeři protáhl svou gólovou sérii, kdy se prosadil ve všech letošních zápasech. Z desetimetrového kopu v závěru prvního poločasu na chvíli vrátil svému týmu naději na zdramatizování utkání.

Před přestávkou se navíc stihl prosadit ještě Muamer Mešić. Víc ale hosté ze čtyřbrankového náskoku vybudovaného v úvodní desetiminutovce stáhnout nedovolili. Po změně stran stříleli už jen oni. Výsledek tak nabral zrcadlově opačnou podobu, jakým Mělník vyprovodil z gymnázia dva předešlé soupeře.

Kapitán Olympiku Jiří Vokoun po zápase žehral na starty do obou poločasů. „Začátek jsme bohužel zaspali. První poločas byl poměrně vyrovnaný. I druhou polovinu jsme začali špatně a doplatili jsme na naší vlastní power-play, kdy jsme dostali množství gólů. Chrudim byla náročným soupeřem.”

V tabulce první hosté byli až na krátkou pasáž v závěru prvního dějství s výsledkem a výkonem spokojeni. „Začali jsme velmi dobře, brzy vedli 4:0 a hra byla jasně v naší moci. Bohužel jsme pak vyrobili šestý akumulovaný faul a z něho inkasovali, krátce na to podruhé a zřejmě ztrátou koncentrace jsme na chvíli vypadli z tempa. Naštěstí přišla přestávka, kde nás trenér, kterému se náš výpadek nelíbil, pokáral a po pauze jsme se opět vrátili k naší hře a naprosto jednoznačně zvítězili,” uvedl brankář Chrudimi Jackson.

SK Olympik Mělník – FK Chrudim 2:9 (2:4)

Branky: 17. Vokoun (10 m kop), 19. Mešič (Šup) – 4. D. Drozd (P. Drozd), 7. Éverton, 9. Max (Andre), 10. P. Drozd (D. Drozd), 24. P. Drozd (Slováček), 27. Max, 35. D. Drozd, 35. Záruba, 40. Éverton.

Olympik: Buchvak (Šanda) - Abrham, J. Sváta, M. Sváta, Machytka, Mešić, Vokoun, Šup, Lehner, Ježek.

Chrudim: Jackson (Špánik) - Mareš, Max, Záruba, P. Drozd, Balog, Koudelka, André, Slováček, Krotil, D. Drozd, Éverton.