„Fotbal je krutý. Z posledního závaru jsme dostali gól,“ nebylo po zápase do řeči neratovickému trenérovi Jiřímu Kafkovi, který viděl duel jednoznačně jako remízový.

Hosté museli ještě těsně před výkopem znovu sahat do složení obrany. Vedle vykartovaného Jíny totiž nemohli nasadit ani Gazdíka, který se zranil při rozcvičení. Obrana narychlo doplněná o Stanislava ale dlouho odolávala, a co prošlo, zneškodnil výborně chytající Prokeš.

Domácí v prvním poločase i s Alešem Piklem v sestavě (další exligová opora Zdeněk Svoboda si plnila trenérské povinnosti u béčka Sparty) se gólově neprosazovali ani z mnoha nebezpečně zahrávaných standardních situací.

A tak mohli jít do překvapivého vedení hosté. Blízko gólu byl dvakrát Lovíšek, nejdříve ale pohořel na domácím brankáři a napodruhé střílel do tyče, Kozákův samostatný únik zase domácí zastavovali až za cenu faulu těsně před vápnem.

„V posledních dvaceti minutách jsme byli pod tlakem, ale v bráně jsme měli výborného Prokeše a odolávali jsme,“ řekl trenér Neratovic. O to ledovější sprcha přišla pro hosty v devadesáté minutě. „Prakticky z ničeho jsme dostali gól. Z naší strany to byl jinak velice bojovný výkon, ale za chyby se bohužel platí. Na vyložené šance to bylo čtyři čtyři, i z tohoto pohledu by byla remíza zasloužená.“

Žatec – Neratovice 1:0 (0:0)

Neratovice: Prokeš – Zeman, Pinkas, Stanislav, Müller – Lovíšek (73. Volf), Žežulka, Buldra, Šmíd – Kozák, Gondek (85. Gabčo).