Úvod jarní části se vám povedl. Porazili jste Rejšice a přivezli všechny tři body i z Řepína.
V prvních třech kolech jsme získali šest bodů. Nemuseli jsme však prohrát ani v prvním kole v Bezně. Za stavu 1:1 jsme vstřelili regulérní branku, kterou rozhodčí neuznal pro údajný faul na brankáře domácích. Pak jsme dostali branku a v závěru se nám už vyrovnat nepodařilo. Velice dobrý výkon jsme podali doma s Rejšicemi. Ve třetím kole jsme vyhráli v Řepně a vypadalo to s námi solidně.

Nepříjemná ale byla porážka v Kropáčově Vrutici, která mohla mít pro vás katastrofické následky.
Ve čtvrtém kole jsme zaslouženě prohráli v Kosmonosích, soupeř byl výborný. V pátém jsme doma remizovali s Bousovem, což pro nás byl spíš zisk, soupeř byl lepší. V dalším kole jsme hráli ve Vrutici, kde jsme chtěli bodovat. Vedli jsme, ale soupeř utkání otočil a zaslouženě zvítězil. My jsme podali jeden z nejslabších výkonů.

To nejhorší vás ale ještě čekalo. Zápas s posledním Skalskem (jediné body ze hřiště soupeře) a domácí prohra 1:3.
V utkání jsme brzy vedli, měli i další šance a nastřelili tyč. Hráli jsme lehkovážně, soupeř do poločasu vyrovnal. Ve druhé půli jsme soupeře zatlačili, ale dostali jsme z brejku branku a pak to byla hrozná křeč. Měli jsme hodně gólovek, ale nic tam nespadlo. Hrozné utkání z naší strany.

Nevyšla ani další tři za sebou jdoucí derby (Tišice, Záryby, Lužec). Zvlášť domácí remíza se Sokolem Záryby musela mrzet. V utkání už jste vedli dvougólovým rozdílem, ale přesto jste ho nedotáhli k vítězství.
Vedli jsme 2:0 a vypadlo to dobře. Před půli Zárybští snížili po krásně zahraném přímém kopu. Ve druhé půli na nás opět padla deka a byli jsme nakonec rádi, že jsme zápas dovedli alespoň k remíze. V Tišicích jsme hráli asi s největší marodkou. Zápas jsme odbojovali, ale branku jsme nedali. Naopak jsme si dali polovlastní gól. V Lužci jsme neměli nárok, jednoznačně jsme tahali za kratší konec a zaslouženě prohráli. Domácí diváci nám tam už zpívali na cestu do okresního přeboru. Jsem rád, že to dopadlo vše jinak.

Před závěrečným kolem byla vaše naděje na záchranu v oblasti teorie, přesto to vyšlo.
Po zápase v Lužci to vypadalo na sestup. Abych se přiznal, v záchranu jsem už moc nevěřil. Bylo těžké kluky přesvědčovat o naději. V posledním kole jsme zvítězili doma s Luštěnicemi a čekali na zázrak z Vrutice.

Závěrečné čekání na konečný výsledek z Kropáčovy Vrutice bylo asi nekonečné.
Nejhůř mi bylo v poločase, když Vrutice vedla. Po skončení našeho utkání byl ve Vrutici remízový stav. V zápětí hosté šli do vedení, bylo to nadějné. Když jsme se dozvěděli, že je konec, ze všech spadlo velké napětí a bylo vystřídáno pocitem vítězství. V tu chvíli to pro mě byl pocit jako při postupu. To, že s tím vznikají další povinnosti pro novou sezonu, jsem si v té chvíli ani neuvědomoval.

Co byste chtěl vzkázat anonymu, který před posledním utkáním s Luštěnicemi po Vysoké rozšiřoval parte o vašem sestupu?
V sobotu ráno před posledním zápasem byly na různých místech na našem hřišti vyvěšena parte k sestupu obou našich dospělých mužstev. Musím pochválit umělecké provedení. Vzkázal bych, že musí být hrozné něčemu věřit, přát si to a ono to nevyjde, dále, že zajíci se počítají až po honu a také poděkování za motivaci pro kluky k zápasu a pro mě i pro nadcházející sezonu.

Jak byste z vašeho pohledu hodnotil uplynulou sezonu?
Pro nás to byla zvláštní sezona. S nikým jsme neprohráli víc než o dvě branky. V žádném zápase jsme neobdrželi víc než tři branky. O defenzívě to tedy asi nebylo, v počtu obdržených branek jsme pátí nejlepší. Horší to však bylo s naší ofenzivou. V tom se musíme zlepšit. Góly v podstatě dávalo pouze naše ofenzivní duo. Záložníci branky nestříleli, a to je špatně. Co se týká ostatních mužstev, tak herně se mi líbil jarní projev Kosmonos. Po podzimu jsem si myslel, že postoupí Lužec a ono nakonec postoupilo mužstvo Rejšic. My jsme s nimi udělali čtyři body, a to je víc než se sestupujícími Skalskem a Vruticí.

Už během sezony se objevovaly různé spekulace o ukončení sportovní činnosti některých hráčů.
Fotbalovou kariéru ukončil gólman Jan Finkous, hostování skončilo osmi hráčům. S některými z nich jednáme. Ostatním bych chtěl touto cestou poděkovat za reprezentaci klubu. Chceme pouze hráče, kteří budou chtít něco pro Vysokou dokázat a budou trénovat.

Zájem určitě je o bratry Skopkovy, navíc vás čekají důležitá jednání o prodloužení hostování hráčů Pšovky a Neratovic.
Skopčáci budou ve Vysoké i přes určitý zájem pokračovat. Oni cítí, že minulou sezonu se ne vše povedlo a stejně jako já chtějí ostatním dokázat, že nejsme takoví lazaři, jak si někteří myslí. Na rovinu řeknu, že momentálně by to bez nich nešlo. Martin od druhého kola na jaře nehrál pro zranění a také to bylo příčinou rozpačitých výkonů. On byl vždy třetí nejlepší střelec mužstva a to chybělo.

Jistým příchodem je Štolba mladší, který se vrací z hostování ze Pšovky. Nakročeno do mužstva má i nový gólman.
Štolbu juniora chceme zapracovat. Gólmana máme vyhlédnutého a máme o něj obrovský zájem. Záleží na dohodě s mateřským klubem. Z hostování v Borku se vrátil Ivo Synek a začal s námi přípravu. Jsme skoro dohodnuti na hostování Jirky Zárybnického z Nebužel, který přechází z dorostu. S dalšími třemi hráči jsme dohodnuti, jednáme s kluby.

Nejasno je i kolem Pražáka, který je vaším kmenovým hráčem, ale ještě jeden rok může hostovat v dorostu Pšovky. Ta ho navíc zkouší i v prvním mužstvu v I. A třídě a nově ho do přípravy chce i Libiš.
Michal ještě asi pevně rozhodnut není. Absolvoval nějaké tréninky v Libiši, od 16. července začal trénovat s námi, v prvním přípravném zápase za naše mužstvo s Milovicemi vstřelil i branku a podal kvalitní výkon. Od pondělí trénuje s dorostem Pšovky. Tento týden hodně napoví. Michal je ještě dorostenec, tak by asi měl hrát za dorost. Podle mě však B-třídu určitě hrát může. U nás by na 99 procent hrál v základní sestavě. V zimě by se pak vidělo, co dál. Pokud však nám některý klub z vyšší soutěže nabídne adekvátní náhradu, jsme ochotni jednat.

Jak bude probíhat letní příprava?
Začali jsme 16. července, v sobotu jsme doma hráli 4:3 s Milovicemi. Od středy do neděle absolvujeme menší soustředění v domácích podmínkách. Jeho součástí jsou přáteláky s Dynamem Nelahozeves a Čečelicemi. Od dalšího týdne budeme trénovat dvakrát týdně. Prvního srpna odehrajeme turnaj v Tišicích, o týden později v Borku a 15. srpna poslední přátelák s Mělníkem.

Kdo povede do příští sezony mužstvo z trenérské pozice? Bude to nadále Václav Řízek?
Ano, realizační tým se nemění. Pouze ho posílil Jan Finkous v roli manažera.

JAROMÍR HEJNA