Předseda FK Kaučuk Vladimír Matějček těžko překousával skoro desetitisícovou pokutu, především ho však užíral pocit bezmocnosti.

„Marně jsme se snažili dopátrat řady otázek. Proč jsme vinni jen my a ne i rozhodčí, který už před výkopem vytvářel dusnou atmosféru. Zbytečně jsem se dotazoval i na to, zda je normální, aby sudí udělil za čtvrt hodiny osm žlutých karet a navrch tři červené – všechny našemu celku. Bylo mi řečeno, že jsme nerespektovali připomínky rozhodčího Beroviče, což potvrdil i delegát zápasu Milan Chára. V jeho případě se mi ale vůbec nezamlouvalo to, že necelou hodinu před utkáním právě on strávil s arbitry v družné debatě. To rovněž řády a předpisy povolují? Odpovědi se mi nedostalo,“ popsal příčiny rozčarování Vladimír Matějček.

Ten už v nedávné minulosti několikrát naznačoval, že za podobných okolností nemá smysl kopanou dělat. Tentokrát se zdá být jeho tvrzení, že po sezoně rezignuje, skutečně definitivní. „Co jsem slíbil, to dodržím. Dojedu sezonu a pak doopravdy končím. Není přece možné, aby se jeden člověk staral nejen o chod mužstva, ale i areál a ekonomiku. Dávám tak šanci komukoliv, kdo by chtěl kralupskému fotbalu pomoci. Já jsem do něj vstoupil před pěti roky, protože jsem si nedokázal představit, že by fotbal V Olších měl vzít za své.“

Mojmír Strachota