Beze zbytku to platí o divizi. Její účastníci si s prohozeným pořadatelstvím zopakují souboje, které jediné stihli před zrušením jarní části. Libiš tak přivítá Letohrad, Neratovice se představí v Dobříši.

Sokolové věří, že po pohárovém výprasku od třetiligového Vltavínu vstoupí do dlouhodobé soutěže nepoměrně lépe a proti vzdálenému východočeskému soupeři urvou nějaký ten zisk. Loni se to těsnými porážkami nepovedlo ani jednou.

„Doufám, že utkání s Vltavínem pro nás bude správnou fackou před mistrovskými zápasy,“ řekl po své soutěžní premiéře na lavičce Libiše trenér Miroslav Jíra. Nabádat prý bude hráče především k daleko větší aktivitě ve hře s balonem. „Věřím, že na mistrák bude už i Tomáš Přibyl, který je rychlostním typem hráče. Těším se i na uzdravení Marka Horvátha, což je kreativní střední záložník. S ní by měla přijít i určitá herní kvalita,“ sliboval si.

Také Neratovičtí týden před mistrákem prohráli. Trenéra Brunclíka po návratu z Čáslavi mrzely především zbytečné chyby vzadu, hlavně ty stály tým lepší výsledek (2:3). „Musíme si je rozebrat a připravit se na prvního soupeře. V Dobříši nás čeká silný protivník, který sbírá body především na domácí půdě. Nesmíme nic podcenit, bude to úplně jiný zápas než na jaře u nás,“ připomněl se zdviženým prstem divokou výhru 6:2. Mementem je pro modrožluté právě loňský start, kdy na půdě později posledního celku tabulky prohráli po penaltách.

I. A třída o víkendu zavítá na Pšovku a Dynamo. Na soutok míří Hlízov, který v nedohrané soutěži našel jediného přemožitele, jinak vládl. Souboj s těžkou vahou vyhlíží také v Nelahozevsi. Nové Strašecí hrálo ještě loni krajský přebor. Pozici nejžhavějšího kandidáta sestupu a také stárnoucí jádro mužstva nenechalo vedení „bubáků“ navzdory možnosti záchrany bez reakce. Tým dobrovolně přihlásilo o patro níž. Záryby na úvod hostují na béčku Čáslavi, FC Mělník v Jesenici.

Z B-třídního kvarteta napoprvé překročí hranici okresu pouze Lužec (v Bakově). Kralupy mohou vykročit za svými postupovými ambicemi domácím utkáním se Starou Boleslaví. Vysoká načne éru bez střelce Gabča okresním soubojem s Byšicemi. Ty naopak v dlouhé přestávce přivedly do svých řad hned nových hráčů. Kdo bude mít navrch?

V Libiši a Kralupech je sobotní výkop v 10:15 hodin, na Pšovce, Dynamu a ve Vysoké v 17:00.