„Výsledkově jsme spokojení, vždyť jsme prohráli jen jednou. Ztráta tří bodů nás mrzela, ale vše jsme si vynahradili v dalších zápasech. Z hlediska získaných bodů se tak jedná o naši nejlépe rozehranou sezonu," hodnotí trenér AFK Jiří Kaiser podzim, v němž nebylo na výsledcích týmu vůbec znát, že se vypořádává s následky povodně. Jedinou výjimkou byl úvodní zápas na znovuobnoveném hřišti, ve kterém domácí dokonale zaskočily Vehlovice. I když náskok považují za potěšující, o postupu ještě v Hoříně nahlas nemluví. Také na jaře se prý chtějí soustředit jen na vlastní výkony a jít zápas od zápasu.

Už zmíněné Vehlovice jsou spolu s Čečelicemi aktuálně největšími hrozbami lídra. Oba týmy svou bilancí čítající pouze dvě porážky překvapily samy sebe. Zkušený kádr Čečelic vyšel naprázdno pouze doma s Hořínem a ve Vehlovicích, v závěru podzimu pak vytěžil maximum ze tří po sobě jdoucích domácích duelů a vylepšil si nejen bodovou, ale i střeleckou bilanci.

Rovněž Vehlovičtí našli po jednom přemožiteli doma i venku. Devětadvacet bodů ale nechalo na porážky s Byšicemi B a v Mlékojedech zcela zapomenout. „Takový zisk jsme v posledních pěti sezonách mívali za celý ročník," zdůrazňuje sekretář Liazu Pavel Kroužecký. „Pokud takhle budeme pokračovat i na jaře, myslím, že se bez problémů udržíme v horní polovině tabulky," naznačuje, že cílem rozhodně nebude boj o postup, ale udržení. „Dolů" totiž, jak známo, zamíří vzhledem k reorganizaci soutěže o poznání více týmů než kdy jindy.

Výrazný krok k neopakování dalšího pádu na podzim udělalo čtvrtým místem béčko Pšovky, které má v patách Mlékojedy. Ty se na podzim nevyvarovaly některých výkyvů. Především domácí penaltovou porážku s posledním Kostelcem, nad kterým vedly už o tři góly, možná vydýchávají ještě teď.

K vyšší než k aktuální sedmé příčce měl nakročeno nováček z Byšic, který ovšem v posledních pěti kolech neuhrál ani bod. Na poslední chvíli se tak před něj vítězstvím ve vzájemném duelu dostalo Botafogo. Také na mělnickém Polabí, stejně jako ve „dvacetibodových" Zárybech, ale vědí, že na jaře to ještě bude velký boj.

Druhá polovina tabulky pak patří až na dvě výjimky rezervním celkům. Pro všechny pak platí, že pro udržení se v soutěži budou muset o dost překonat svůj podzimní zisk. Především pro loni pátý a nyní až dvanáctý Velký Borek by byla případná čtvrtá třída hořkou pilulkou. „Samozřejmě se mi naše postavení v tabulce nelíbí. Přes zimu mákneme v přípravě a uděláme vše pro záchranu. Snad pro nás bude výhodou, že většinu odvet hrajeme doma, kde se nám vcelku daří," nevzdává se trenér Slavie Jiří Buneš, jehož tým si v posledních pěti kolech už bodově neškrtnul.

Stejně bodů (11) mají také Všetaty, které se na podzim snažily zacelit místo po odchodu svého tahouna Petra Laudy do Tišic, což se zejména zpočátku příliš nedařilo. Až do konce pak tým bojoval s neustálou marodkou a na jejím jarním obsazení bude zřejmě záležet, zda se ještě dokáže vzepřít osudu. Hůř už je totiž na tom pouze béčko Kostelce, které zabodovalo v jediném, už zmíněném utkání v Mlékojedech. Do Hořína například vůbec nepřijelo a v Liběchově schytalo v devíti rekordní sedmnáctku.

Další zajímavosti, statistiky a rozhovor s hořínským trenérem Jiřím Kaiserem, který se zatím nechce o postupu vůbec bavit, najdete ve čtvrtečním tištěném vydání Mělnického deníku: tabulky doma - venku, pořadí střelců, vychytaných čistých kont, přehled vyloučených a penaltová bilance jednotlivých týmů.