Šesté místo po polovině soutěže je na nováčka dobré.

Neměli jsme předem daný cíl. Coby nováček jsme neznali kvalitu většiny soupeřů. O to více jsme dnes spokojeni se ziskem 21 bodů a s postavením v klidném středu. Většina z nás by však rozhodně nedělala tragédii z případných neúspěchů, nechceme nic lámat přes koleno. Průběh soutěže je z našeho pohledu zajímavý, soutěž má náboj, je znatelně na vyšší úrovni než IV. třída.

Úvodní domácí porážka s Hořínem (0:8) vám asi moc klidu nepřinesla.

Zaplatili jsme nováčkovskou daň. Podcenili jsme vstup do utkání, ke kterému jsme nastoupili v neúplné sestavě. Tím rozhodně nechci snižovat výkon hořínského mužstva, soupeř byl lepší ve všech směrech, uběhal nás, proměňoval šance. S odstupem času jsem rád, že nám premiérový zápas ve III. třídě otevřel oči. Pochopili jsme, že je třeba změnit přístup hráčů k zápasům i tréninkům.

V dalších kolech už bylo vidět zlepšení.

Nová Ves byla o ten gól lepší, má tým delší čas pohromadě a více hráčů se zkušenostmi z vyšších soutěží. My jsme si dokázali, že jsme schopni podat slušný výkon. Dostali jsme se do pohody a v následujících šesti zápasech jsme neprohráli. V Dolanech nám na rozdíl od domácích spadlo všechno do branky. Na PTZ B jsme otočili z nepříznivého stavu 0:4 a zvítězili.

Závěr soutěže ale byl proměnlivý.

Nevyrovnanost výkonů v závěru podzimu byla způsobena absencí několika hráčů, ale také nám začaly docházet fyzické síly. Máme poměrně úzký kádr a každý chybějící hráč ze základní jedenáctky je obtížně nahraditelný. Nemáme mužstvo, které by bylo schopné odehrát sezonu bez výkyvů.

Patříte v soutěži k nadprůměrně trestaným. Proč?

Je pravdou, že na podzim nám bylo vyloučeno šest hráčů. Pět z nich po druhé žluté. Jedinou ostrou červenou obdržel náš hráč za nadávku rozhodčímu Tůmovi, k tomu se nechci více vyjadřovat. Jaro bude z naší strany jistě klidnější, vše jsme si vyříkali a hráči si snad i zvykli na metr okresních rozhodčích.

Pokladem v sestavě je určitě zkušený Miroslav Muška, který je nejlepším střelcem soutěže.

Mirek je klenotem našeho týmu a troufnu si i říct, že patří svými výkony k ozdobám soutěže. Tento tvořivý záložník a střelec 22 podzimních gólů má největší zásluhu na postavení našeho oddílu po podzimní části. Vrcholem kariéry tohoto dnes 34letého hráče bylo pět divizních sezon, tři v dresu pražské Admiry, dvě v Satalicích. U nás se objevil po těžké operaci, která ukončila jeho kariéru ve vyšších soutěžích, s přáním hrát dále pro zábavu, protože bez fotbalu si zatím život představit nedokáže.

V Nové Vsi máte na hostování nadějné dorostence, kteří se už prosazují i mezi dospělými, Doška a Emmera.

Fotbalová politika našeho klubu je léta neměnná. Kdo nechce za Ledčice hrát, není mu bráněno v odchodu. Uvolnili jsme několik hráčů na hostování, mezi nimi i naše dorostence. O jejich další budoucnosti budeme jednat především s nimi, nebudeme jim bránit v případném angažmá v kterémkoli klubu. Záleží jen na nich, určitou roli jistě sehraje i to, zda muži Nové Vsi na jaře postoupí.

Celý podzim jste hráli v azylu v Nové Vsi. To určitě není příjemné.

Není to samozřejmě ideální situace. Naše staré hřiště i kabiny jsou na nevyhovující úrovni, nové hřiště je ve výstavbě. Obec v poslední době krátce za sebou žila výstavbou vodovodu, plynovodu a nyní končí hlavní část kanalizace. Samozřejmě tyto akce měly přednost před pracemi na fotbalovém hřišti a jeho zázemí. Věřím, že čas, kdy se najdou finance i na pokračování prací na sportovním areálu, se přiblížil. Rád bych samozřejmě touto cestou poděkoval novoveskému oddílu za to, že nám vyšel vstříc. Hrát na takovém pažitu je pro nás čest.

Co čekáte od jara?

Umístění v první polovině tabulky po skončení jarní části by nám udělalo radost, prioritou zůstává nemít sestupové starosti. Osobně jsem na jaře zvědavý, zda Nová Ves potvrdí vydařený podzim.

Jaromír Hejna