Pokud by někdo myslel, že po dvou památných pohárových bitvách s Bohemkou či Brnem žijí jen tím, jak konečně přes prvoligového soupeře přejdou, spletl by se. Po nedělní už druhévysoké porážce v letošní ČFL mají v Ovčárech zcela jiné starosti. A náladu na bodu mrazu.

„V Domažlicích jsme hráli, ale góly dával soupeř, takže pohoda není,“ potvrdil prezident Sokola Stanislav Ondrák, že spíše než na pohár s Žižkovem myslí na to, jak nahoru v tabulce.

Doma s Vltavínem to sice bylo v pořádku, na hřištích soupeřů ale Sokol nezvládl ani jeden z obou soubojů s letošními nováčky. V Chrudimi i naposledy v Domažlicích prohrál a inkasoval přitom celkem osm gólů. A na to rozhodně nejsou v Ovčárech zvyklí.

„Nevím, čím to je. Do Domažlic jsme jeli den předem a spali tam. Nikdo se nemohl vymlouvat na únavu z cesty. V neděli jsme nastoupili, z patnácti minut odehráli čtrnáct na jejich půlce a přicházely i šance. Ale přišla první rána na bránu a hned gól. Vyrovnali jsme, druhá rána na bránu a další gól. Za první poločas jsme dostali tři góly ze tří střel,“ vrátil se Stanislav Ondrák k porážce 5:2 a potvrdil, že kádr čeká v nejbližších dnech menší „inventura“.

První reakce na výsledkovou mizérii už přišla. Z pražské Sparty přichází zvýšit konkurenci na brankářském postu čtyřiadvacetiletý Ondřej Pávek, který by se měl mezi tři tyče postavit už ve středu. Další změny prý budou následovat. „Něco ještě bude, ale nevím, jestli to stačíme dotáhnout do konce týdne. A samozřejmě, když někdo přijde, bude muset i někdo odejít,“ naznačil Stanislav Ondrák.

Zlepšení obranné činnosti si v Ovčárech slibují také od návratu tradičního šéfa zadních řad Ondráka mladšího, který vynechal poslední dva zápasy kvůli problémům s třísly. „Nemyslel jsem, že bude tak chybět. Střed obrany nehrál, jak by měl. Dneska (v úterý) jde poprvé na trénink, uvidíme, ale proti Žižkovu na devadesát procent hrát nebude. Raději bych, kdyby nastoupil až v neděli proti Chomutovu. To je pro nás důležitější zápas.“

Prostředeční utkání stavíOndrákstarší dorole jednoznačného favorita hosty z Žižkova. „Je reprezentační pauza, takže Žižkov přijede v základní sestavě. Navíc je to umocněné tím, že u nás Roman Veselý (asistent trenéra Pulpita) trénoval a nechtěl by tady udělat ostudu nebo blamáž. Měli by nás přehrát a postoupit, protože je to přece jenom rozdíl dvou tříd.“

Pražané se ale podle toho, co avizují na svém klubovém webu, zcela kompletní v Ovčárech nepředstaví a příležitost by měli dostat i hráči z lavičky. „Půjde o klasický pohárový zápas, kdy se domácí tým z nižší soutěže bude chtít proti ligovému celku vytáhnout. Naši hráči si musí vzít poučení z Písku, kde jsme rozhodli o postupu až v závěru utkání. Chybět nám budou vzhledem k pozvánce do reprezentace Lafrance a Nestorovski," uvedl trenér Martin Pulpit.

Ovčáryloni proti Brnu idva roky zpět s Bohemkoudotáhly zápasy až k penaltám. Překvapí i do třetice?

| Video: Youtube

| Video: Youtube