„Jsem nadšený. Podali jsme úplně heroický výkon. Krásný zážitek pro diváky, hráče i nás funkcionáře," zářil po závěrečném hvizdu trenér domácích Jiří Kafka. „Proti Teplicím jsme si vytvořili spoustu standardek a několik šancí. Bohužel nám to tam ani jednou nespadlo," našel jedinou, i když pro výsledek zásadní vadu na kráse.

Že pro Neratovické nakonec skončil zápas porážkou? To domácím vadilo pramálo. S ní totiž proti pátému nejlepšímu týmu uplynulého ligového ročníku musel předem počítat i ten největší optimista. Málokdo ovšem čekal, že ještě po hodině hry bude platit bezbrankový stav, hostující trenér Ščasný bude mít kvůli výkonu kompletně vystřídáno a k jeho velké nevoli na lavičce bude severočeský tým hájit těsný náskok třeba i zdržováním v podání brankáře Slavíka. Ten mimochodem musel už v prvním poločase tasit "ligový" zákrok proti hlavičce Jíny… „My v Neratovicích zdržujeme, to snad není možné," kroutil Ščasný jen nevěřícně hlavou.

A o moc spokojenější nebyl ani po utkání, i když už na něm byla patrná úleva, že tým nakonec splnil alespoň postupovou povinnost. Hrou ovšem nenadchl. „První půle byla naprosto bez pohybu. Hráči si mysleli, že se soupeř porazí sám," zlobil se Zdeněk Ščasný, který mimo plán už o přestávce „musel" poslat na hřiště zahraniční hvězdy Mahmutoviče a Litsingiho. Obraz hry to ale příliš nezměnilo. Hosté sice nadále více drželi míč a občas se propracovali až k zakončení, žádná útočná smršť se ovšem v jejich podání nekonala. I rohových kopů měli domácí na kontě víc. A k tomu pravidelně vyráželi do protiútoků.

FK Neratovice/Byškovice (v modrém) - FK Teplice, 2. kolo Poháru České pošty, 12. srpna 2014Vysvobození favorita přinesla až 65. minuta a rohový kop Vůcha, po kterém našel ojedinělou mezeru v soustředěné defenzívě Neratovic hlavičkující obránce Lüftner.„Tyto pohárové zápasy jsou otázkou první branky. Ta přišla až zvýšenou aktivitou ve druhé půli, kdy už soupeři trochu docházely síly," mohl si oddychnout Ščasný, jehož tým přidal v samém závěru ještě jeden gól, tentokrát po ukázkové křídelní akci zakončené střídajícím Nivaldem. Svého trenéra si tím ovšem příliš neudobřili: „I když jsme hráče upozorňovali, že domácí budou hrát s velkým nasazením, agresivně a do všeho půjdou, tak jsme zápas odehráli profesorsky. Pouze splněná povinnost, ale žádná radost."

Ta paradoxně ovládla domácí kabinu, v níž si zápas budou pamatovat i kvůli rekordní divácké návštěvě, jasně nejvyšší v novodobé éře klubu. „Bylo to krásný. Přišlo na nás asi sedmkrát víc lidí, než chodí na divizi, takže super," pochválil atmosféru zápasu neratovický kapitán Robert Kokoška. „Teplice jsme nejméně šedesát minut potrápili a byli vyrovnaným soupeřem. I když hosté nakonec zaslouženě vyhráli a postoupili, tak se nemáme za co stydět. Vydali jsme ze sebe maximum. Přece jen rozdíl mezi první ligou a divizí by měl být znát, což se trochu projevilo," shrnul zápas.

Jeho protějšek Milan Matula si uvědomoval, že teplický celek nepodal optimální výkon. „Nebylo to pro nás vůbec lehké utkání. Chtěli jsme do něj vstoupit jinak a rozhodnout dřív, abychom ho dohráli v klidu. Soupeř vzdoroval a nehrál vůbec špatně. Nám se nedařila kombinace dopředu a navíc jsme v první půli neproměnili dvě šance. Splnili jsme povinnost, ale nemůžeme být spokojení s tím, co jsme tady předvedli," řekl kapitán Severočechů.

FK Neratovice/Byškovice (v modrém) - FK Teplice, 2. kolo Poháru České pošty, 12. srpna 2014Na „místo činu" měl možnost se po čase vrátit odchovanec tehdejší Spolany Pavel Verbíř, dnes vedoucí teplického mužstva: „Bylo moc příjemné vrátit se na místa, kde jsem s fotbalem začínal. Odjíždíme spokojeni, ale pouze s postupem. Náš výkon v zápase nebyl dobrý. Teprve po přestávkovém vystřídání jsme měli trošku lepší momenty. Domácí se velmi se snažili, podali výkon na hranici svých možností a za dnešní hru si zaslouží pochvalu."

Většího ocenění se domácím dostat snad ani nemohlo…

NERATOVICE – TEPLICE 0:2 (0:0)

Branky: 65. Lüftner, 88. Nivaldo. Rozhodčí: Jech. ŽK: 40. Radosta, 77. Kozák, 90. Jína – 52. Jablonský, 80. Slavík, 83. Vondrášek. Diváci: 1023. Rohy: 9:8.

Neratovice: Malina – Vorasický (83. Šmíd), Chlapec, Jína, Pajkrt – Weiner (59. Klar), Kokoška, Radosta, Kmoch – Kozák – Palanský (71. Chrdle).

Teplice: Slavík – Hošek (46. Litsingi), Lüftner, Jablonský – Vondrášek, Matula, Jirásek, Krob – Vůch, Salami (60. Nivaldo), Chukwuma (46. Mahmutovič).

Jak šly minuty…

FK Neratovice/Byškovice (v modrém) - FK Teplice, 2. kolo Poháru České pošty, 12. srpna 20148. první roh hostů zakončil Hošek hlavou mimo Malinovu svatyni.
16. Chukwuma v pozici, která zaváněla ofsajdem, pálil těsně vedle.
21. Dlouhý aut Chlapce bohužel pro domácí nikdo z nich nezužitkoval, se střelou Radosty si vzápětí poradil Slavík.
24. Včasné Malinovo vyběhnutí zabránilo Chukmuwovi ve skórování.
26. Kmochův pěkný centr odvrátili Tepličtí na rohový kop.
27. Jínovu hlavičku tečoval Slavík na rohový kop.
33. Malina si výtečně poradil s tvrdou střelou Jiráska.
40. Úspěchem neskončil ani Kozákův únik.
42. Teplická gólovka: Centr Chukwumy poslal Salami z malého vápna vedle domácí branky.
49. Teplický faul na Kozáka nedokázali domácí nijak potrestat.
56. Lüftner po rohovém kopu mířil hlavou těsně nad.
65. rohový kop Teplic a Lüftner byl tentokrát znovu hlavou úspěšný – 0:1.
72. Malina zlikvidoval průnik střídajícího Mahmutoviče.
81. Dalekonosná střela Radosty skončila vedle teplické branky.
87. Malina zlikvidoval pohotovou střelu Vůcha.
88. Vůch našel v pokutovém území přesnou přihrávkou Nivalda – 0:2.
89. Radosta dlouhým obloučkem ze středového kruhu málem překvapil teplického gólmana.

LUBOŠ KURZWEIL, KAREL HORŇÁK