Organizátorům mezinárodního setkání vyšlo i počasí, které dokázalo krotit sluneční paprsky, a tak i příjemná teplota usnadnila hru aktérům tří pohodových zápasů, které se odehrály pod taktovkou rozhodčího Němečka.
U stánku s klobásami se měl co otáčet předseda boreckého klubu Jiří Vavřina: „Určitě jsme rádi, že jsme mohli připravit akci, která oživila přestávku mezi dvěma sezonami. Přišlo dost lidí, i počasí přeje. V tradici těchto setkání budeme určitě pokračovat."
Mělnický deník se obrátil s několika otázkami na Martina Poliaka, předsedu smolenického klubu.

S jakými pocity jste přijeli do Velkého Borku?
Chtěli jsme Boreckým oplatit loňskou návštěvu, i když jsme sem jeli trochu s obavami, neboť u nás začala řádit střevní chřipka. A tak jsme místo dvou původně plánovaných týmů dali horkotěžko dohromady pouze jeden. Nechtěli jsme však naše přátele zklamat, a tak jsme přijeli alespoň s jedním týmem.

Co vás zaujalo na začátku vašeho pobytu?
Hned po příjezdu si každý našel to, co ho zajímá – trávník, branky, zázemí. Jsou věci, které se dají okoukat, třeba nás zaujaly pojízdné branky na kolečkách, které bychom chtěli co nejdřív mít i u nás doma. Měli jsme si zkrátka co říci.

Jak se vám líbila návštěva hradu Kokořín?
Moc, ale vidím v ní menší pořadatelskou lest. Vyhnali nás na hrad do prudkého kopce, aby nás vyšťavili na odpolední zápasy. Přesto nám první utkání vyšlo. Až přijedeme za dva roky, asi nás vyženou na Říp (smích).

Přání do budoucna?
Jednoznačné, aby se tato „cyrilometodějská" tradice udržela. Vždyť se už chlapci ze starých gard i áček znají, tak ať se dobré vztahy utužují i nadále.

Hlavním organizátorem setkání za Slavii Velký Borek byl Jiří Buneš, kterému patřily další otázky:

Kdy se objevila myšlenka na vzájemné setkání obou klubů?
V loňském roce. Náš hráč Emil Danihelka má manželku právě odtamtud, takže proto nebylo od slov daleko k činům. Loňskou návštěvu, na niž jela stará garda a kombinovaný výběr Slavie, jsme si doslova užili. Společně s manželkami jsme jeli s předstihem a zastavili jsme se na Moravě ve sklípku.

Jak dopadla sportovní část výletu?
Stará garda tam dokonce odehrála i další zápas s týmem ze sousední vesnice, v němž podlehla 1:3. Druhý den to bylo už lepší. Stará garda plichtila 3:3 a výběr Slavie zvítězil 5:3. Už po zápasech se dohodlo další pokračování letos u nás v Borku. Našim hostům se u nás líbilo. Kromě Kokořína ochutnali i mělnické víno, prohlédli si studnu i kostnici. Nic tedy nebrání tomu, abychom si setkání „do roka a do dne" znovu zopakovali.

Sportovní zápolení pak vhodně uzavřela večerní zábava, na níž se vystřídaly dvě kapely – Globus Band a Rimortis.

Výsledky:
Stará garda Slavie – OŠK Smolenice 1:3, branky: Hyka – Brazdovič, Neitz, Pavlovič. Hráno 2 x 25 minut.

Stará garda Slavie – výběr Slavie 1:2, branky: Junek – P. Šebesta (vlastní), Merta. Hráno 1 x 25 minut.

SK Slavia Velký Borek – OŠK Smolenice 2:3, branky: T. Krajník, M. Mihalík – Sudin, Neitz, Poliak – hlavní zápas.