OBRAZEM: Poslední porazil prvního

Řepín /VIDEO, FOTO/ - Nedělní okresní derby I. B třídy roztrhalo tabulkové předpoklady na cáry. Poslední Řepín doma porazil nekompletní, ale přece jen vedoucí Tišice. Domácí smetli hosty ve druhém poločase.

28.9.2009

Řepín - TišiceFoto: Martin Bouška

V úvodním dějství Řepínští hrozili především z přímých kopů. Nejblíže úvodní brance byl Štrupl, který hlavou ani nadvakrát nepřekonal tyč a Kardu. Důležitý okamžik přinesla 20. minuta a další přímý kop. Hostující gólman si při snaze dosáhnout na odražený balón poranil rameno a do branky musel útočník Vítovec.

Taktovku přesto začali přebírat hosté. Nepříjemnou střelu Mory a velkou šanci Brzoně na druhé straně zlikvidoval Peřestý. Na přetažený roh Karlíka a následnou hlavičku střídajícího Tomáše Prejzka byl už krátký.

Vedení udrželi hosté hodinu hry. Nechytatelnou střelou do šibenice srovnával Paloušek. Tišičtí byli sice v úvodu druhé půle aktivnější, ale po inkasované brance se totálně sesypali. Druhou branku přidal Dvořák. Stejný hráč upravil z penalty na rozdíl dvou branek a výsledek v nastavení pečetil Štrupl.

Miroslav Vlk, trenér Řepína: „I když jsme vyhráli, tak zejména s výkonem v první půli spokojen nejsem. Po změně stran jsme zpřesnili přihrávky, zvýšili bojovnost a využili zranění hostujícího brankáře. Doufám, že zlepšený výkon se projeví i v dalších zápasech.“

Martin Brabec, trenér Tišic: „Největší problém byl v tom, že nám chybělo osm hráčů základní sestavy. Nahradili je dorostenci a byli jsme hodně slátaní. V utkání jsme sice vedli, ale kluci nevydrželi a domácí nás přehráli. Ke vší smůle se nám ještě zranil Karda, který bude mimo asi do konce sezony. Nevím, s kým budeme příště hrát.“

Řepín – Tišice 4:1 (0:1)

Branky: 63. a 72. z PK Dvořák, 61. Paloušek, 90+1 Štrupl – 34. T. Prejzek. Rozhodčí: Chaloupka. ŽK: 0:1. Diváci: 160. Řepín: Peřestý – Slepička, Ondráček (40. Dvořák), Vaněček, Šplíchal – Prejza, Kratochvíl (84. Vortel), Jurčovský, Brejša (90. Štrombach) – Paloušek, Štrupl. Tišice: Karda (23. T. Prejzek, 81. Žák) – M. Krupička, M. John, K. Prejzek, Mora – Temiak, Brodský, Karlík, V. Krupička (78. Lipavský) – Vítovec, Brzoň.

(mb, lk)

28.9.2009 VSTUP DO DISKUSE

Kralupští hokejisté Jan Háva a Robin Student.

Město Kralupy ocenilo hokejové hrdiny za záchranu života

Skládka odpadu. Ilustrační foto.

Kraj chystá setkání se starosty. Budou velkým tématem odpady?

K vážné nehodě se hasiči museli přímo prodírat

Střední Čechy – Těžká dopravní nehoda na Pražském okruhu u Jesenice nejenom zkomplikovala provoz na této dálniční komunikaci, ale také přinesla vážné problémy hasičům. Ve čtvrtek to připomněl Petr Svoboda z centrály středočeských hasičů, jenž současně upozornil na dlouhodobou potíž: zvláště na dálnicích se řidiči nechovají tak, jak by měli. Pokud dojde k maléru a oni přijíždějí ke koloně, postaví se tak, jak dorazili. A pěkně auto na auto, takže manévrovat je pak složité.

Jedna z klíčových bitev. K soutoku míří Oceláři

Mělník – Končí sranda a možnost poměřit se v klidu s absolutní českou špičkou. Teď totiž začíná ten pravý boj! Futsalisté Olympiku před sebou mají v nejvyšší české soutěži sérii pěti zápasů, které hodně napoví tomu, zda si klub do další sezony zajistí místenku v lize. Začíná se už zítra, dorazí Třinec.

Stanou se rytířské forbíny novou tradicí?

Mělník /FOTOGALERIE/ - Skupina historického šermu Rytíři Mělničtí vznikla před sedmi lety. Zakládající členy nespojovala jen společná rodina, láska k historickému šermu, ale i hluboký vztah ke královskému věnnému městu Mělník. Jsou oblíbenými hosty mnoha zdejších projektů a každoročně se účastní Bitvy na Mělníku, Mělnického koštu a pravidelně působí na scéně Mělnického vinobraní.