Neratovice po jednobrankové výhře ve Velké Dobré stáhly náskok na druhé postupové místo na bod. V opakování kolapsu, jaký se Velvarským povedl na hřišti sestupujících Zdic, ale věří asi jen opravdoví snílci.

Na trávník Slovanu dorazí poslední Měchenice předvádějící až trapné výkony. Naposledy podlehly doma Milínu 1:7, předtím na Dobré inkasovaly devítku. Navíc trenér Velvar Šarlinger určitě promluvil svým svěřencům do duše. Po zápase ve Zdicích je totiž dokonce podezříval z toho, že už předčasně slavili.

Bez ohledu na mizivou šanci budou chtít úspěšnou sezonu Neratovičtí zcela jistě zakončit výhrou proti Hvozdnicím. A oslavy, i když zřejmě ne postupové, má tým trenéra Jiřího Kafky rovněž v plánu. I proto se zápas hraje už v sobotu a na hřišti v Byškovicích.

Patřičně veselo bude i v táboře druhého zástupce Mělnicka v I. A třídě. Dynamo si svůj závěrečný zápas předehrálo už ve středu, když podlehlo ve Lhotě 3:1.

Nelahozeveskou radost z umístění v lepší polovině tabulky může znásobit ještě B tým postupem do okresního přeboru. Bod ze hřiště předpoledního béčka Pétézetky by neměl být problémem, i když jde o městské derby.

V B třídě si nervy na závěr přichystali jen ve Vysoké, kde potřebují s Beznem urvat k úplné záchranářské jistotě bod. V ostatních zápasech půjde jen o čest.

Kdo by před rokem řekl, že Řepín se bude loučit se svou premiérovou sezonou v kraji přímým soubojem o třetí místo v Ostré.

To od Pšovky se po dvou sestupech nejvyšší příčky čekaly. Ambice mělnický celek naplnil v minulém kole postupem z pozice nejlepšího týmu ze druhých míst.

Na stříbrnou pozici ve skupině A může ještě dosáhnout kralupský Kaučuk, ale asi jen teoreticky. Stejně jako Lužec na Pšovce bude i Kaučuk v Lidicích prvním gratulantem domácích k postupu. Lidičtí si vyšší třídu zajistili rovněž v minulém kole v nastaveném čase zápasu ve Vraném.

Na minulou výhru nad Dolním Bousovem má možnost navázat poslední Mšeno, které v souboji smutných vyběhne na hřišti předposlední Bělé pod Bezdězem.

Co budou zapíjet?

Pšovka – postup; Nelahozeves – postup béčka; Neratovice, Řepín – dobré umístění v nové soutěži; Lužec – konec sezony; Vysoká – záchranu; Kralupy – dost možná poslední vystoupení v kraji; Mšeno – žal

PŘEHLED VÍKENDOVÝCH ZÁPASŮ