V prvních dvou kolech vyšli s prázdnou kapsou a zvláště sedmička z Vraňan jim na náladě nepřidala. Základní bodík do podzimního účtu vzešel až z domácí remízy s Ledčicemi. Rovněž nově příchozí na Mělnicko, mužstvo Dolan, je doma porazil, a tak se příznivci, mezi kterými převládají manželky a přítelkyně hráčů, radovali z prvního vítězství až nad béčkem Vojkovic.

„V novém prostředí nám tak trochu chyběla herní jistota, která nám v loňském ročníku vystavila na rozloučenou postavení v lepší polovině tabulky,“ podotkl na úvod předseda oddílu Vladimír Moravec a pokračoval v hodnocení podzimních výkonů svých svěřenců: „Poznávali jsme nové soupeře. Očekávanou porážku na Kaučuku jsme částečně napravili remízou s béčkem Lužce, ale na náladě nám zase ubralo vítězné stále se zlepšující Obříství. Souseda v tabulce, béčko kralupské Čechie, jsme sice porazili, ale béčko Veltrus nám dalo trojku, a tak jsme podzimní tečku udělali díky střelcům Gajdošovi a Bočkovi výhrou nad Chvatěruby a stávající přestávkové přemýšlení se bude odbývat z devátého místa.“

Podle slov předsedy ale v Postřižíně věřili, že bilancování první poloviny soutěže bude přece jen o trochu příjemnější. „Mistrák je vždycky kdo s koho, ale v případě Chvatěrub nesl trochu přátelského nádechu. V minulosti tolik zkoušenému oddílu jsme pomohli naším hřištěm, což považujeme za samozřejmé.“

Postřižín a kopaná mají úzké sepětí. „Obec čítá kolem čtyř stovek občanů a někteří z nich věnují své volno návštěvě kopané. Ta má podporu našeho obecního úřadu formou různých dotací a podle možností i materiálně. Nejmenší kopačky pobíhají ve třetí třídě. O ukázněné žáky se svědomitě stará jejich vedoucí a trenér Vláďa Ulman,“ chválí předseda.

V minulosti se v Postřižíně hrála i třetí třída. Generační problémy přinesly jistý útlum. O znovuoživení se postarali obětaví funkcionáři Vlastimil Louček a Pavel Kliment. „Jejich památku uctíváme turnajovým memoriálem. Do současné aktivity musíme uvést i neúnavného Vlastimila Halase. Náš zelenobílý dres se velkých změn asi nedočká, ale i tak věříme, že v našich podmínkách nalezneme možnosti, aby to jaro bylo trochu bohatší,“ shrnuje první část nejnižší soutěže předseda Moravec.