„Na Libiš by byl zázrak v jejich formě něco uhrát. Mají tým okolo Zdeňka Šenkeříka a Petera Očovana doplněný mládím,“ vyhlíží čerstvě třiatřicetiletý gólman pro něj speciální zápas.

V Libiši má dodnes známé a kamarády, z bývalých spoluhráčů jich ovšem ve čtvrtek na trávníku příliš nepotká. „Patrik Zuskin už je snad poslední, s kým jsem hrával,“ připomněl Kamil Šídlo tehdejší partu okolo Petra Pochmana, Jana Válka, Jana Kalabišky a dalších. „Vašek Trojan bude mým soupeřem za čtrnáct dní za Holubice, Petr Špička, s nímž jsem hrál od dětství všude, nastupuje v sousedních Dolanech,“ neztrácí gólman povědomí o bývalých fotbalových parťácích.

Rád vzpomíná také na trenéra Jiřího Kabyla, který mu dal šanci znovu si zachytat divizi. „Bez něj a samozřejmě pana Vávry (prezident klubu) by se v Libiši dlouhodobě nehrála soutěž na krajské či divizní úrovni,“ nepochybuje muž, který v Libiši zažil hned ve své první sezoně i památný pohárový zápas s Mladou Boleslaví. Po podzimu roku 2013 se ale rozloučil poté, co se přestěhoval do Plzně.

Po návratu do rodného kraje ale už dva a půl roku hájí barvy Libčic, se kterými vykopal postup z okresního přeboru Prahy-západ. Tým pyšnící se areálem zrenovovaným po ničivých povodních v roce 2002 o sobě dává vědět i v kraji. Ještě jako vítěz okresního poháru na jaře dokráčel v tom krajském do semifinále. Až tam mu vystavil stopku pozdější vítěz Komárov. V B-třídě drží po pěti kolech druhou příčku v "mělnické" skupině B.

„Se startem spokojeni jsme i nejsme,“ hodnotí Šídlo a svá slova rozklíčuje: „Zranil se nám nejlepší střelec Michal Punčochář, kterého ale skvěle nahrazuje dvojice Hrdina – Paluka. Máme dobrý a zkušený tým. Snažíme se hrát kombinační fotbal, který nás zdobí. Máme nejlepší fanoušky, co jsem kdy zažil, a skvělou podporu vedení,“ přestavuje své stávající působiště, za které je ve zralém fotbalovém věku velmi rád.