Postupem jste si splnili cíl, ale v jarní části jste se o slibný náskok málem připravili.
To je pravda, paradoxně se domnívám, že nám osmibodový náskok po podzimu spíše uškodil. Hráči se domnívali, že postup už nám nemůže uniknout a jaro bude jen formalita. Naneštěstí nás v první polovině jara čekaly Chvatěruby a Dolany, které hrály v té době výborný fotbal, a náš nevětší soupeř Cítov. Náskok se velmi rychle tenčil. Navíc nám v těchto zápasech chyběl potrestaný Jirka Vokoun. Můj subjektivní názor je, že jsme na jaře občas hráli nejen proti soupeřům na trávníku.

Dokonce jste doma podlehli největšímu soupeři Cítovu 1:3.
Velice dobře jsme si uvědomovali, že tento zápas může být pro jaro klíčový. Myslím, že pokud bychom Cítov porazili, už by rezignoval na postupové ambice. V zápase se projevila naše slabina v obranné hře, Cítov byl lepší i směrem dopředu a utkání zaslouženě vyhrál.

Hodně se toho namluvilo o vašem utkání na Kaučuku, které jste rozhodli ve svůj prospěch až v samotném závěru (4:5).
Celé to rozvířil článek pana Saiver z MF dnes, který ačkoli zápas neviděl, dokázal jej barvitě popsat. Pravdou je, že mě samotného zápas stál pět let života. Po půl hodině mohlo být rozhodnuto a my sami jsme z toho udělali frašku.

Také se mezi fanoušky hodně mluvilo o vašem zájmu o některé hráče Ledčic.
Loňskou soutěž dorostu jsme odehráli také díky několika hráčům hostujících z Ledčic. A umím si představit, že někteří z nich nám mohou pomoci i v okresním přeboru dospělých, tak jak nám pomohli ve třetí třídě. Je to jednoduché, Ledčice potřebují hřiště, my některé jejich hráče.

Na čem je třeba zapracovat, aby se mužstvo v přeboru udrželo?
Jako u ostatních mužstvev je největším problémem i u nás dostat hráče na trénink. Jsem přesvědčený, že při současné síle kádru a alespoň základní tréninkové píli nemůže být pro nás problémem hrát v přeboru důstojnou roli. Co se týká hráčských změn, nebudou zásadní. S Jirkou Vokounem jsme domluvení na pokračování hostování, tento hráč je pro nás klíčový, z Dynama se vrací Schoř, z PTZ Uher, jsme domluvení ještě s jedním záložníkem z OP. Skončil pouze Petr Jansa, který se vrací do Sazené. Petrovi patří absolutorium za to, co za ten rok v Nové Vsi odpracoval.

Pořád zastáváte názor, že není potřeba trenér, nebo pro okresní přebor už trenéra hledáte?
Netvrdil jsem, že není potřeba, ale že se třetí třída při určitých podmínkách dá hrát bez trenéra. Postup mi dal za pravdu. Ovšem neplatí to pro OP, tam už je trenér nutností. Už máme tento post snad vyřešený. Jedná se o mladého trenéra z Roudnice, se kterým potřebujeme dotáhnout poslední záležitosti a budeme jej moci představit v kabině.

JAROMÍR HEJNA