Mohlo být vaše umístění lepší, nebo jste spokojeni?

Lepší to může být vždycky. To, že budeme hrát v polovině sezony o postup, mě před ní ani nenapadlo. Kádr opustili čtyři zkušení hráči a zpočátku nehrál ani dlouholetý brankář Duda, který převzal tým jako hlavní trenér. Příležitost dostali mladí dorostenci, kteří příjemně překvapili.

Začátek soutěže se vám vydařil. Doma jste porazili Lotos i béčko Vysoké, aniž jste inkasovali gól. Bod jste přivézli z Mělníka…

Slabší soupeři doma byli ideální rozjezd a hráči byli maximálně motivovaní na duel v Mělníku. Oba týmy měly plný počet bodů. Hrálo se ve skvělé atmosféře a my jsme bojovností i přes nepříznivý vývoj vybojovali bod.

Pak to bylo jako na houpačce. Přišel nepochopitelný domácí propadák s Dřísy (1:6) a pak zase vítězství nad silnými Neratovicemi B (4:0).

Všichni jsme si mysleli, že Dřísy doma přejedeme, ale opak byl pravdou. Nedařilo se nám nic, dělali jsme žákovské chyby, které soupeř zaslouženě potrestal. Debakl nás vrátil zpět na zem. Po euforii ze začátku jsme opět začali poctivě makat. V následujících šesti kolech jsme pětkrát vyhráli, jednou remízovali a dotáhli Beck na tři body.

V závěrečném kole vás o lepší pozici pro odvety připravila porážka od Botafoga (0:1).

V závěru sezony nám nějak došel dech. Přišla zranění a nějaké tresty a v posledních třech kolech jsme prohráli v Borku, doma se štěstím porazili Mlékojedy a nakonec prohra s Botafogem. Ta mrzí asi nejvíc. V zápase jsme nebyli horším týmem, ale nedokázali jsme si vytvořit vyloženější šance a ty, které jsme měli, pochytal bezchybný Šporka. Soupeř po naší chybě z ojedinělé akce skóroval a vyhrál.

Nemohu přejít vaše potíže s diváky, kteří hlavně doma dokáží nadělat pořadatelské službě vrásky.

Liběchov patří mezi týmy s největším počtem diváků, kteří v domácím prostředí vytváří horkou půdu nejen pro soupeře. Čím více diváků, tím více emocí a někdy problémů. Někteří jedinci opravdu své emoce nezvládají a přináší problémy. Bohužel jako klub nemáme moc možností, jak tomu zabránit. Problémoví diváci si musí sami uvědomit, že nám tím škodí. Na druhou stranu emoce k fotbalu patří a hrát fotbal bez diváků, jako se hraje na některých cizích hřištích, je o ničem.

Spokojíte se v odvetách se současným umístěním v popředí tabulky, nebo se ještě pokusíte o postup?

Doma chceme Mělník porazit. Doufám, že se nám to podaří, ale postup je při devítibodovém náskoku a suverenitě Mělníka prakticky nereálný. Museli bychom všechny zápasy vyhrát a Beck minimálně třikrát pohrát. Pokud se nám podaří udržet současný tým, můžeme bojovat o postup i v dalších sezonách.

Jaromír Hejna