Postřižínský SK měl raketový vstup do soutěže a svým soupeřům v prvních pěti kolech nedal žádnou šanci. O jeho převaze svědčí i brankové skóre z těchto zápasů – 25:1. Pak ale přišlo velké vystřízlivění v případě drtivé porážky ve Veltrusích (0:4). Mužstvo ale ve zbývajících zápasech opět zabralo a další bodové ztráty už hráči Postřižína nepřipustili. Velký kus dobré práce vykonali v Postřižíně obě dvě letní posily z Vojkovic – Krajánek se Šatanem.

Veltruské béčko prohrálo hned v úvodním kole ve Chvatěrubech s místní rezervou 1:4. Pak si ale hráči Veltrus sáhli až na dno svých sil a v dalších zápasech už neztratili ani bod. Sedmadvacet získaných bodů je řadí spolu s Postřižínem mezi nejžhavější kandidáty na postup.

Velice dobré třetí místo si drží béčko Chvatěrub, které může oběma favoritům ještě hodně zatopit. Totéž platí i pro čtvrtý Dřínov. Ten by se po loňském sestupu z III. třídy rád vrátil rychle zpět, ale v letošním rozehraném ročníku to asi už nevyjde.

Daleko víc se čekalo také od tria Čechie B, Všestudy a Lužec B. Do konce soutěže ještě zbývá celá její polovina, ale na lepší umístění než střed tabulky to asi stačit nebude.

Poslední čtyři mužstva předváděla v rozehrané soutěži nejslabší výkony a jejich umístění je v souladu s předváděnou hrou. Damoklův meč navíc visí nad posledním eL Bundou Neratovice. V soutěži už dvakrát prohrál kontumačně z důvodu nedostavení se k utkáním. Další neúčast by pro mužstvo znamenala pokutu a následné vyloučení ze soutěže. A to by letošnímu rozehranému ročníku neprospělo.

Jaromír Hejna