V krátké letní přestávce těžko ladí herní rozehranost. Proto je užitečný před zahájením mistrovských soutěží Pohár ČMFS, kde již nejde jenom o předvedenou hru, ale i o postup do dalších kol.

Jedno z takových utkání jsme viděli v Libiši, kde domácí hostili zkušený divizní celek z Českého Brodu. Diváci se jistě nenudili, protože se bylo na co dívat.

Hosté začali s otevřeným hledím a domácí od samého začátku museli pozorně bránit své pokutové území a brankař Lomský si na nečinnost nemohl stěžovat.

I když hosté měli územní převahu, tak v koncovce to hodně skřípalo a šancí bylo pomálu. Pouze ve 28. minutě byl v gólové šanci Štefančík, ale Lomský s přehledem vše vyřešil.

Domácí, kteří pozorně bránili se tak do první šance dostali až ve 38. minutě, kdy po rohovém kopu Kramera minul Werner hlavou jen těsně Sovovu branku. Ve 41. minutě hostující obrana podcenila jeden z mála brejků domácích a neuhlídala střelce Válka a Libiš vedla vedla 1:0.

Nástup do druhé části hry patřil domácím a hosté pod tlakem Libiše několikrát chybovali v obraně a následky se v krátké době dostavily. Ve 49. minutě důrazný Kabyl ml. využil zaváhání obrany hostí a zvyšil na 2:0 a následně v 50. minutěpo akci Válka se dostal k míči Werner a nedal Sovovi v brance hostí svojí bombou šanci – 3:0.

Hosté se z tohoto úderu velmi těžko vzpamatovávali. Přesto v 63. minutě po akci Kopeckého svitla pro ně ještě jiskříčka naděje, když jeho centr usměrnil do domácí branky Štefančík - 3:1.

To, ale bylo ze strany hostí vše. Definitivní tečku za výsledkem udělala 67. minuta, kdy se ve skrumáži před brankou hostí nejlépe orientoval pohotový Válek a ddal na 4:1. Potom již vládly na hřišti domácí, kteří ještě v 80. minutě mohli zvýšit vedení Kalabiškou, ale hostující Sova bravurním zákrokem tuto akci zlikvidoval.

A tak Libiš svým nečekaně vysokým, ale zaslouženým vítězstvím bude ve II. kole Českého poháru doma hostit prvoligovou Mladou Boleslav.

Branky: 41. a 67. Válek, 49. Kabyl ml., 50. Werner – 63. Štefančík. Rozhodčí: Blaschke. ŽK: Schick, Kramer, Kalabiška, Pochman – Horejc, Kopecký. Diváků: 100. Poločas: 1:0.
Sokol Libiš: Lomský - Werner, Schick (46. Špička), Pochman, Trojan - Kabyl ml., Kucler, Kramer (76. Marek), Vinař (46. Kalabiška) - Jirásek, Válek. Trenér Jiří Kabyl.