„Poustka je náš nejlepší hráč a odchází do Zvoleněvse na hostování," potvrdil Michal Podskalský, hlavní kouč Veltrus.

Posílení přichází do AFK v podobě Lukáše Smetany, který už dokonce zaznamenal branku v úvodním duelu Českého poháru proti Kralupům. Po druhé se prosadil hned v dalším kole proti Dolním Beřkovicím, kde proměnil pokutový kop. „Z hostování z Prahy se nám vrací Lukáš Smetana, to bude posílení našeho týmu. V hledáčku máme ještě jednu posilu na obranný post, ale tam se zatím stále dohadujeme a nic není definitivní," uvedl Podskalský.

Strhne se boj o záchranu

Po podzimní části sezony se usadily Veltrusy na poslední sestupové pozici se sedmi body. Horní Počaply mají stejný počet bodů, ale vzhledem k lepšímu skóre přezimují na patnácté příčce. Veltrusy začínají prvním jarním duelem v neděli 13. března od 14,30 hodin na domácím trávníku proti druhé rezervě Pšovky. V podzimním vzájemném utkání byl mezi nimi rozdíl jediného gólů ve prospěch Pšovky.

„Je konec podzimní části soutěží a bohužel musím konstatovat, že se nám vůbec nepovedla. K jarní části tak bude muset tým přistoupit jako k velké výzvě a zároveň s velkou zodpovědností, aby se povedlo zachránit se v soutěži," komentoval závěrečné umístění Ivan Krečun, předseda klubu AFK Veltrusy.

Zatím třetí příčka v Českém poháru

Prozatím Veltruští odehráli dvě kola v Českém poháru v rámci přípravy na mistrovská utkání. V prvním kole porazily FK Kralupy 1901 3:2 a ve druhém kole prohrály s Dolními Beřkovicemi.

Bylo to utkaní, kde sudí nařídili tři pokutové kopy. A všechny byly oprávněné. Začátek utkání byl aktivní na obou stranách a přinesl i spoustu nepřesností. První gól na sebe nenechal dlouho čekat a po nařízeném pokutovém kopu za kontakt ve vápně Veltruští prohrávali 0:1. „To nás neodradilo a začali jsme útočit a tlačit se do vápna soupeře. Při jednom rychlém protiútoku byl Pavel sestřelen ve vápně a Smetana proměnil pokutový kop na druhé straně," hodnotil po utkání předseda klubu. Do kabin se šlo za stavu 2:3. Ve druhém poločase obraz hry uvadl a další gól už na žádné straně nepadl.

„Nepropadáme vůbec panice, neboť utkání je pohárové a z naší strany je bráno jako příprava před sezónou. Je to možnost vyzkoušet si hráče na různých postech a zdokonalit činnosti, na které trenér upozorňuje hráče individuálně," dodal Krečun.

V Poháru jsou tak zatím na třetím místě, i když mají stejný počet bodů jako kralupský FK. Ten ale inkasoval o jeden gól méně. Skupinu dvě tak vedou Dolní Beřkovice a poslední je Obříství.