Zajímavé změny obstaraly v elitní středočeské soutěži hlavně celky z Nymburska. Semice na poslední chvíli získaly do svých řad útočníka Petra Mikolandu. Někdejší hráč Mladé Boleslavi, Žižkova, ale také slavného West Hamu United už si přebor vyzkoušel v barvách Ostré a Lhoty, nyní tedy doplní snipera Koštíře na hrotu semické útočné vozby. Právě Mikolanda na hřišti ex-divizního Nového Strašecí zavelel vyrovnáním k vítěznému obratu, který završil Koštíř.

Jiný tým z Nymburska, Vykáň, angažoval před sezonou někdejší hvězdu Anderlechtu Brusel a Sparty Prahy, šestatřicetiletého Lukáše Zelenku. Vytříbený technik, který ještě na jaře pomáhal Prostějovu s postupem do druhé ligy, nastoupil za Vykáň v přípravě. Z prvního ostrého duelu ve Lhotě se ale omluvil kvůli viróze. Hrát nemohli pro povinnosti v Mladé Boleslavi ani bratři Lukáš a David Jarolímové, i přesto Vykáň uspěla a díky dvěma trefám Jiřího Dalekoreje vyhrála 2:0.

V centru pozornosti budou v přeboru rovněž Zbuzany. Už za minulými postupy týmu stáli ex-ligoví hráči Marek Kincl, František Koubek a Radek Šírl. Před náročnou soutěží se klub z Prahy-západ vyzbrojil nejen o ostříleného trenéra Luboše Urbana, ale také o dvojici dalších internacionálů.

V Jílovišti, kde si Zbuzanští v rámci okresního derby odbyli úspěšnou premiéru, byl u penaltového vítězství zatím „pouze" Mario Lička. Rovněž avizovaný Radoslav Kováč si na svůj první start v neprofesionální soutěži nejspíš ještě nějaký čas počká. Podle trenéra Urbana jsou za tím jeho povinnosti v realizačním týmu Sparty.

„Na tréninku ještě nebyl. Když přijde, budeme rádi a těšíme se na něj, protože nám určitě pomůže. Budu rád, když za podzim odehraje tři čtyři zápasy. Povinností ve Spartě má asi tolik, že na to nemá čas. Nyní je to ale běh na dlouhou trať," uvedl Luboš Urban na adresu bývalého reprezentačního obránce.

Obsáhlý rozhovor s Lubošem Urbanem přinese středeční (17. 8.) tištěné vydání středočeských Deníků: Jak se mu zamlouvá nové prostředí a spolupráce s bývalými ligovými hráči? Co říkal na první mistrovské utkání? A co když přijde zajímavá trenérská nabídka z vyšších soutěží?

Dalšího zajímavého hráče se zkušenostmi z profesionálního fotbalu získal krajský přebor s návratem Brandýsa nad Labem. V jeho středu úřaduje s kapitánskou páskou David Folwarczny. Tamní odchovanec, který ochutnal první a druhou ligu v dresu žižkovské Viktorie a Ústí nad Labem, se připomněl hned v prvním kole, kdy gólem přispěl k hladké tříbrankové výhře nad rakovnickým SK.

Jako uragán vlétli do vyšší třídy také borci Slaného. Sestava okolo kapitána Josefa Galbavého (Bohemians), který si před časem zakopal přebor za Vraný, přejela dalšího z nováčků Poříčany 4:0.