V Mělníku se jako už tradičně v přípravě utkal domácí FC s Dynamem Nelahozeves. Hosté vyhráli brankami Špačka a Topora 2:0. Oba tábory se shodovaly, že se ve velkém vedru hrál vyrovnaný zápas.

„Oběma týmům chyběli někteří hráči. My jsme své šance nevyužili, soupeř ano," shrnul duel jeden z mělnických trenérů Željko Filipovič. K úvodnímu mistráku, kterým je derby na Pšovce, se prý jeho tým sejde v podstatně silnějším složení. „Teď nám bohužel chybělo nějakých sedm osm lidí. Někteří kluci si ještě vybírají dovolené, jiní se zase nechtějí uvolňovat z práce a nechávají si to až na mistráky."

Hostující Daniel Kaplan mohl být spokojený. „Nám chyběli asi tři čtyři lidi, ale to se klidně může stát i v mistráku. Vyzkoušeli jsme si alespoň širší kádr a také nějaké standardní situace. Dali jsme góly a vyhráli, takže dobrý zápas."

Týden před prestižním mělnickým derby nezahálela ani Pšovka, která divoce remizovala s exligovými borci prošpikovanými Ďáblicemi 5:5. „Obrana nám trochu hořela, ale dopředu to naopak bylo proti kvalitnímu soupeři, který podle mě bude hrát v A-třídě nahoře, dobré," řekl domácí Libor Tomášek. Tomu utkání téměř zapadlo do trenérské filozofie. Jeho tým si v něm vypracoval dostatek šancí, akorát defenzíva ještě nebyla pevná podle představ. „To ale ještě odstraníme. Raději ale budeme vyhrávat 5:3, než 1:0 a odkopávat," slibuje Libor Tomášek atraktivní pojetí hry.

Bohatý na góly byl také duel Řepína a Poříčan. Domácí se v něm výsledkem 5:3 naladili na vítěznou notu a nepřejí si nic jiného, aby se jim podobně vedlo také v Rožďalovicích. Sobotní výsledek by ovšem neměli nikterak přeceňovat, hosté totiž nenastoupili ve zrovna optimálním složení, jak ostatně potvrdil i jejich kouč: „Dorazili jsme v deseti lidech, do zápasu musel nastoupit asistent trenéra a jednoho hráče nám půjčil soupeř. Doufám, že taková ostuda už se nebude opakovat, aby se hráči omlouvali hodinu před zápasem. Paradoxně jsme odehráli dobrý zápas a hráči, kteří nastoupili, zaslouží poděkování za kvalitně odehraný zápas," řekl Václav Kupr.

Vítězství proti nekompletnímu soupeři zaznamenaly také Byšice, které vyhrály v Dolních Chabrech 4:2. I když za domácí nastoupili ze známějších tváří pouze Jiří Rosický s Kloučkem, zatímco Šmicer, Berger i Vízek chyběli, mají v Byšicích ze zápasu dobrý pocit. „Na domácí, kteří příliš neběhali, platila naše rychlost. V Bousově (Byšice tam zahajují I. B třídu) by to mohlo být podobné, mají taky zkušené hráče," uvažuje nahlas asistent trenéra Vitany Petr Proksch.

Čtyři vstřelené góly si na závěr přípravy schovali také fotbalisté Vysoké, kteří vyškolili v produktivitě béčko Libiše. „Domácí vyhráli zápas zaslouženě, jelikož uměli potrestat naše chyby v obranné činnosti. Výsledek ale neodpovídá průběhu hry. Kdyby zápas skončil 5:3, bylo by to spravedlivější," litoval nevyužitých šancí hostující trenér Libor Tichota.

Řepín – Poříčany 5:3 (2:0) Labuť 3, Skopka, Paloušek – vlastní, Sedláček, Koula, D. Chabry – Byšice 2:4 (0:1) branky hostů: Szen, Kolínský z PK, Manžel, Koutný, Záryby – Zápy B 0:2 (0:1), Vysoká – Libiš B 4:0 (2:0), Pšovka – Ďáblice 5:5 (3:3) branky domácích: Pokorný 2, M. Kettner 2, Bárta, FC Mělník – Dyn. Nelahozeves 0:2 (0:1) Špaček, Topor, Kostelec - Praga 2:2.