Jako blesk z čistého nebe zasáhla fotbalový život v regionu zpráva o tragické smrti prezidenta AFK Hořín Jindřicha Kuncla, který měl velkou zásluhu na výkonnostním vzestupu kopané v Hoříně. I když dospělý tým AFK vybojoval postup do krajského přeboru, bude v jeho táboře vládnout velký smutek. Do konce fotbalových soutěží chybí poslední dva kroky. O mnohém je již rozhodnuto, ale ještě stále bude k vidění velké množství zajímavých bojů.


Pšovku čeká utkání pravdy

Zajímavé bude utkání Pšovky s Tuchlovicemi. „Je to pro nás utkání pravdy,“ vystihl trenér Pšovky František Drápal. Toto utkání spolu se duelem Kněževes – Hvozdnice hodně napoví o záchranářských ambicích ohrožených mužstev. Prakticky jistými sestupujícími ze skupiny už jsou Jílové a Vrané. Ale vzhledem k vyššímu počtu sestupujících Středočechů z divize určitě jen u těchto dvou nezůstane.

Co bude s Hořínem?
Hořínský AFK si vybojoval postup do nejvyšší krajské soutěže, ale nyní je jeho další působení v krajských soutěžích velkým otazníkem. „Zjišťuji, jaké jsou možnosti. Tento týden si musíme sednout a rozhodnout o dalším postupu. To, že budeme pokračovat v Hoříně v krajském přeboru, je v této době velice nepravděpodobné. Tlačí nás čas. Blíží se termín, do kdy se musí poslat přihlášky do soutěží,“ řekl hořínský trenér Václav Hladík. Hořín je v předposledním kole I. A třídy hostem šestého Tatranu Rakovník.

Záryby musí zvítězit
Záryby už nemají vše ve vlastních rukou. V posledních dvou utkáních musí zvítězit a stejně to nemusí stačit na záchranu. Zároveň musí zaváhat některé z mužstev před nimi – Skalsko, Lužec, Kropáčova Vrutice.

Šanci na postup má i Řepín
Jistým postupující do I. B třídy je z okresního přeboru Mšeno, ale pokud by Hořín nepřihlásil A mužstvo do krajských soutěží, mělo by nárok ho nahradit v I. B třídě další mužstvo z okresního přeboru. A největší šanci má po prohře Tišic v Mlékojedech Řepín. Stačí mu v posledních dvou zápasech získat dva body z utkáních v Mlékojedech a doma s Byšicemi. Na opačném pólu stále není jasno, zda se k sestupujícím Kostelci a Nové Vsi přidá i třetí mužstvo. Záležet bude na záchraně Záryb v I. B třídě. Situaci si tak značně zkomplikovaly Čečelice. Vyhráno ale nemají ani v Libiši a Mlékojedech, kterým se po konci soutěže odečítají tři body za inzultaci sudího.

Kly si věří
Už jen 180 minut zbývá fotbalistům Kel k jejich vysněnému postupu do nejvyšší okresní soutěže. Stačí jim čtyři body z domácího utkání s Liběchovem a ve Vehlovicích. Ale také ve třetí třídě může teoreticky postoupit z obou skupin i jedno z mužstev na druhém místě. K tomu má zatím nejblíže dvojice z A skupiny Lobkovice a H. Počaply. V případě sestupu Záryb hrozí pád i jednomu předposlednímu celku.

Ve čtyřkách je jasno
Porážka o gól ve Mšeně stačila k jistotě postupu mělnickému Botafogu. Rovněž v nejnižší soutěži platí možnost postupu nejúspěšnějšího týmu z druhých míst.