„Do soutěže jsem já osobně šel vzhledem ke šťastné záchraně a rozšíření soutěže na šestnáct týmů s cílem získat na podzim patnáct bodů,“ přiznává příjemné překročení plánu mladý trenér Jiří Veselý (na snímku). „S devatenácti jsem hodně spokojený,“ nemusí snad ani dodávat.

Stejně jako řada dalších soupeřů chtějí také ve Veltrusech zlepšit především proměňování gólových šancí. „Na podzim nás to trápilo,“ vysvětluje. „Nemáme v týmu individuality, hráče na vyšší soutěže, ale dáváme to postupně dohromady a snažíme se podávat týmový výkon,“ odhaluje hlavní zbraň Veltrus, která zafungovala například v domácím utkání se Mšenem. Hosté k němu přijeli po sedmi zápasů trvající vítězné šňůře, po výsledku 3:2 ovšem odvezli potupnou porážku, přestože v průběhu utkání dvakrát vedli.

I když ve Veltrusech mluví hlavně o týmu, z řad soupeřů zaznívá chvála například na jednoho z brankářů, zkušeného Michala Nádeníka. „Myslím, že má velký vliv na dobré výsledky Veltrus, v okresním přeboru nemá na svém postu konkurenci,“ chválí navrátilce do veltruské svatyně Luboš Černý, předseda kralupského FK 1901. Právě kralupský stadion V Olších, mimochodem Nádeníkovo dřívější působiště, se v předposledním podzimním kole stalo místem jediného, a to slavnějšího venkovního vítězství Veltrus v soutěži a jedním z jejích největší překvapení.

V podobném duchu uvažuje i trenér Veltrus nad otázkou, co je pro něj největší překvapení soutěže: „Pro některé kritiky jím musíme být my, když nás odsuzovali už před soutěží,“ odpovídá. Na druhou stranu si je ovšem dobře vědom toho, že vyhráno v otázce záchrany tým samozřejmě ještě ani náhodou nemá. „Kdo sestoupí? Nerad toto říkám. Byl bych rád, kdyby to nebyly Veltrusy, a hráčům věřím. Do odvet vstoupíme s cílem co nejdříve se zachránit, dřív než v posledních třech kolech,“ nastiňuje ideální jarní scénář Jiří Veselý, který by do mužstva v zimní přestávce rád přivedl ještě dva hráče.