Šestnáctiletý talent má svou fotbalovou budoucnost teprve před sebou a chuť dokázat to samé, co jeho střemský kamarád Filip Zeman (člen týmu U-17 v FK Teplice), mu rozhodně nechybí.

Kde jste začínal s fotbalem?
Nejdříve jsem hrál ve vehlovické přípravce u pana trenéra Bardy, který posléze přešel do FC Mělník, kam jsem ho následoval i já.

Jak pokračovala vaše další kariéra?
Poté jsem trénoval v žákovském týmu a snažil se sbírat úspěchy. Stal jsem se nejlepším hráčem i střelcem týmu, který působil v krajské soutěži, tedy I. A třídě.

Na jakém postu jste působil?
Vždy jsem hrával středního záložníka, pro tohle místo jsem se asi narodil. (smích)

Poté přišla na řadu kategorie dorostu…
V této kategorii působím od loňské sezony, v níž jsem dohrával střídavě i za žáky, takže jsem zvládal také dva zápasy za víkend.

Jak došlo k vašemu angažmá v týmu dospělých?
Před zápasem ve Vysoké přišli trenéři áčka k nám do dorostu s nabídkou zahrát si I. B třídu. Mne to zaujalo, a tak jsem souhlasil, navíc jsem to měl na kole ze Střem, kde bydlím, jen kousek. Byl to určitě dobrý trénink… (smích)

Jakými dalšími kroky se bude ubírat vaše další fotbalová budoucnost?
V červnu skončím základní školu na mělnické Pšovce a jdu do Roudnice na zemědělskou školu, obor Dopravní prostředky.

Zbude ještě i čas na fotbal?
No jéje, od září se stávám členem roudnické fotbalové akademie. Její dorostenecký tým působí v první lize, takže se moc těším a jsem šťastný, že se mi povedlo se tam dostat. Od svého působení si slibuji získání nových impulsů pro svůj fotbalový život.

Jak došlo k tomu, že jste si vybral školu právě v Roudnici nad Labem?
S rodiči jsme probírali možnosti, kam bych mohl po základní škole jít, samozřejmě nesměl chybět fotbal. Proto padla naše volba právě roudnickou školu. Po maturitě bych chtěl pokračovat ve zvoleném oboru také na policejní škole.

Máte mezi hráči v české fotbalové lize svůj vzor?
V Česku ne, ale v britské Premier League mě velmi zaujal belgický záložník Eden Hazard z klubu Chelsea. Hraje skvěle takticky a moc se mi líbí.

Chtěl byste si jednou zahrát třeba v zahraničí?
Na cizinu si zatím netroufám, ale myslím si, že bych mohl hrát v české první lize.

KAREL HORŇÁK