Už ve třetí minutě rozjásal stovku fanoušků Jan Kubaška, když si ve vápně našel prodloužený centr a střelou na zadní tyč propálil Brožka. Lídrovi z Libiše nepomohlo ani brzké vyloučení Hollyho, který v devatenácté minutě fauloval v brankové příležitosti ve vápně protihráče a musel předčasně do sprch. Obrovskou šanci na vyrovnání ale Šobr z pokutového kopu zahodil.

Druhou trefu domácí přidali zkraje druhého poločasu – Jakub Hořejší nadvakrát dotlačil míč do sítě a nehezká branka byla nejdůležitějším okamžikem celého utkání. Dvougólový rozdíl byl moc i na Libiš. Ta chtěla, bojovala, ale bezchybně chytajícího Sedláka v domácí brance nepřekonala. Často také doplácela na nepřesnost a špatné přechody do útoku. Z nařízené penalty navíc zvýšil na konečných 3:0 patnáct minut před závěrečným hvizdem Josef Galbavý.

„Vybrali jsme si slabší chvilku a souboj musíme rychle ze svých hlav vymazat. Soupeř na nás byl dobře připravený, výborně bránil a nám se naopak základní věci nedařily. Kluci řešili špatně i brejky, takový zápas jsem s Libiší nezažil hodně dlouho. Na druhou stranu si ale myslím, že jsme takovou facku potřebovali a že nás to nakopne do dalších zápasů,“ popsal střetnutí ze svého pohledu Václav Havel, jeden z trenérů Libiše.

SK Slaný - Sokol Libiš 3:0 (1:0). Branky: 4. Kubaška, 60. Hořejší, 74. Galbavý. ŽK: 4:4. ČK: 1:0. Rozhodčí: Čermoch - Bartůšek, Velebil. Diváci: 100.

Libiš: Brožek - Pešek, Pořízek, Novotný (46. Dušek), Zuskin, Malák (66. Prieložný), Očovan, Dobrovolný (46. Stejskal), Kvída (75. Zajac), Šobr, Šenkeřík.