Podle postavení mužstev v tabulce to měla být jasná záležitost domácích, ale na hřišti tomu bylo úplně jinak. Hosté měli po většinu času hru ve své moci a remíza je spíše jejich ztrátou.

Svěřenci trenéra Kafky se od začátku snažili o nátlakovou hru. S tou si lídr tabulky celý první poločas nevěděl rady a za celých pětačtyřicet minut (!) nevyslal na branku Pokorného jedinou střelu.

Naopak, už ve druhé minutě měl výbornou šanci Nezbeda, ale po akci Šmída z levé strany mířil těsně vedle. O dvacet minut později už zacílil Nezbeda přesně k tyči, ale domácí gólman se vyznamenal a míč vyrazil.

V závěru poločasu zatočil míč z rohu Zavadil přímo do branky, ale po následném závaru stačil jeden z domácích obránců míč uklidit do bezpečí. Po deseti minutách druhé půle se k domácím přiklonilo štěstí, když se míč mířicí vedle branky otřel o neratovického obránce a skončil za zády překvapeného Pokorného – 1:0. Domácí náhle ožili a mnoho nescházelo, aby přidali i druhý gól. Proti byl ale gólman Pokorný, který se vyznamenal při sólu domácích.

 

I. A třída: Řevnice 1 (0) Neratovice/Byškovice 1 (0)

 

Snaha Řevnic nevydržela dlouho. Postupem času se naopak aktivita začala vracet na stranu hostů, kteří si v závěru vytvořili až drtivou převahu s množstvím nebezpečných závarů před domácí brankou. Zasloužené vyrovnání přišlo deset minut před koncem po přesné hlavičce Stanislava. Pět minut před koncem byl po ojedinělém útoku domácích faulován brankář Pokorný, ale sudí dost nepochopitelně verdikt obrátil a nařídil proti hostům penaltu. Naštěstí pro hosty neměl její exekutor pevné nervy a míč poslal mimo tyče.

Závěr se dohrával za velkého neratovického tlaku, ale gólu se už diváci nedočkali. „Byl to velice dobrý zápas. Zasloužili jsme si v něm vyhrát. Příležitostí jsme k tomu měli dost. Na druhé straně jsme ale po nesmyslně nařízené penaltě mohli i prohrát,“ zdůraznil trenér hostů Jiří Kafka.

 

Branka Neratovic: 80. Stanislav. Rozhodčí: Čermoch. Neratovice /Byškovice: Pokorný – Kadlec, Mráz, Stanislav, Jakub Pajkrt – Máca (52. Doubek), Žežulka, Zavadil, Šmíd – Nezbeda, Kudela (72. Gondek).