Když na sebe narazí fotbalisté Ovčár a Hlavice, je téměř vždy o co hrát. Nejinak tomu bude v sobotu v rámci 19. kola ČFL. Jeden z nejlepších týmů letošní třetiligové sezony na domácím hřišti bude čelit jednomu z nejlepších venku. Natěšení příznivci Ovčár by tak měli mít v jarní domácí premiéře (výkop v 15 hodin) o zábavu postaráno.

„Na domácí půdě budeme chtít vyhrát a udržet si dlouhodobou tradici s Hlavicí, která nás ještě neporazila,“ připomíná trenér Ovčár Pavel Janeček pět předešlých setkání aktuálně sousedů v tabulce. Jinak než výhrou Ovčár skončil pouze jediný.

Tři body putovaly do Ovčár také na podzim. Vítězství 3:1 tehdy zařídili Róth, Hyka a Jeník, poslední dva jmenovaní ovšem do zítřejší odvety kvůli dlouhodobým zraněním nezasáhnou. K dispozici už ale bude Miroslav Müller, který si v úvodu jara odpykal trest za čtyři žluté karty.

Že příznivá vzájemná bilance sama o sobě zápas nevyhraje, si v Ovčárech uvědomují a čekají podobně jako před týdnem v Jablonci další těžký zápas. Svou roli v něm může sehrát i skutečnost, že Hlavičtí už v letošním roce odehráli utkání na přírodní trávě, zatímco domácí hráli výhradně na umělce. „Je to jejich výhoda,“ připouští ovčárský kormidelník. „My jsme ale na trávě celý týden trénovali a naši výhodou pro změnu je, že hrajeme doma.“

Oba soupeři vstoupili do jarní části nerozhodnými výsledky, které je udržely v popředí vyrovnané tabulky na shodné hladině třiceti bodů. Ovčárským se nepodařilo v prvním poločase utkání na jablonecké půdě zúročit převahu ani šance a nakonec se museli spokojit s třetí (bezbrankovou) remízu v sezoně. „Jaro jsme zrovna neodstartovali podle představ, i když každý bod z venku je dobrý,“ odnesl si Pavel Janeček smíšené pocity z jarní premiéry.

Hlavice na tom byla podobně. Proti Kunicím se sice dostala zásluhou zimní posily Szaba do vedení, domácí radost ale trvala jen dvě minuty a stav 1:1 vydržel až do závěrečného hvizdu.