Na neratovickém stadionu se trenéru Jiřímu Kafkovi přihlásilo přes dvacet hráčů. Nechyběly opory zadních řad Jan Moravec a Petr Stanislav. První se zotavuje po operaci třísel, druhý začíná po půlroční pauze způsobené zpřetrhanými kolenními vazy a oba zatím trénují podle individuálního plá­nu.

Potěšitelná byla i účast útočníka Pavla Nezbedy, který v zimní přestávce zvažoval svůj odchod. Početnou skupinu pak tvořili mladí talentovaní hráči na podzim hostující v jiných klubech – Gazdík, Jína (Slavia), Temiak (Tišice) a Jiří Pajkrt (Vysoká). Mezi ně se měl zařadit i Martin Gondek. „Tomu bylo na podzim umožněno hostování v sousední Libiši, ale nyní se bez omluvy nedostavil. Zprávy nemáme ani od Žáka,“ mrzelo trenéra.

Podzimní kádr, který v nejvyšší krajské soutěži dosáhl na solidní sedmou příčku, opustil pouze Kulatka vracející se do Brandýsa/Staré Boleslavi. „Už od podzimu s námi trénuje Tomáš Skopka z Vysoké, nyní je u nás na testech gólman Heimrath, který naposledy chytal ve Vojkovicích, a měl by přijít ještě jeden levonohý hráč z Bohemians Praha,“ představil Jiří Kafka hráče, o jejichž příchod budou v Neratovicích usilovat.

Při sestavování zimní přípravy se neratovický stratég držel zaběhnutého modelu. V lednu nabírání fyzického objemu, které vyvrcholí třídenním pobytem v Nové Vsi u Jablonce nad Nisou. Únor už bude zaměřen především herní průpravě s kvalitními protivníky z krajského přeboru Ústeckého kraje i divize.

„I v lednu to bude pestré. Máme v plánu umělku, halu, posilovnu, badminton i box, ten proto, abychom na jaře byli odolnější v osobních soubojích,“ uzavřel s úsměvem Jiří Kafka.

Zimní příprava Neratovic

Soustředění: 27. – 31. 1.
Nová Ves u Jablonce n. N.
Přípravná utkání: 3. 2. Pšovka Mělník; 6. 2. Bezděkov; 13. 2. Bakov n. J.; 17. 2. Čelákovice; 21. 2. Roudnice; 27. 2. Lovosice; 6. 3. Dobrovice.